Western Digital 2 TB 3.5" HDD gürültülü çalışır mı?

Forum Hdd düşmanı işin zor.
120 GB Windows için M2 SSD alacağım zaten. Sadece Windows, 10 şu anki SSD'imde yaklaşık sürücülerle birlikte 15 GB + 4 GB Swap kullanıyor. Hiber SYS'si silmiştim. SSD'lerde bir şey yedek etmiyorum zaten.

Kalanı Unity3D, kodlama programları, LoL, office, Photoshop, Krita, KdenLive vb. şeylere yeter de artar.

SSD'ler uzun ömür değil. Çok gigolaytlı alsam hem pahalı hem de okuma yazma hızları çok çabuk düşer. Kaliteli bir şey de alamam.

Benim 7 yıldır kullandığım Seagate SSHD var, sağlığı ve okuma yazma hızında pek azalma yok, süper süper.

İzolasyonu güzel bir kasanız varsa çok rahatsız etmez fakat bu kafa atma mevzusu oluyor HDD'lerde bir süre sonra o ses rahatsız edebilir.
Hepsinde mi oluyor üstad?

120 GB Windows için M.2 SSD alacağım zaten. Sadece Windows, 10 şu anki SSD'imde yaklaşık sürücülerle birlikte 15 GB + 4 GB swap kullanıyor. Hiber SYS'si silmiştim. SSD'lerde bir şey yedek etmiyorum zaten.

Kalanı Unity3D, kodlama programları, LoL, Office, Photoshop, krita, Kdenlive vb. şeylere yeter de artar.

SSD'ler uzun ömür değil. Çok gigolaytlı alsam hem pahalı hem de okuma yazma hızları çok çabuk düşer. Kaliteli bir şey de alamam.

Benim 7 yıldır kullandığım Seagate SSHD var, sağlığı ve okuma yazma hızında pek azalma yok, süper süper.

Hepsinde mi oluyor üstat?

HDD'lerin malum sonu bu oluyor maalesef.

WD markası kolay kolay sıkıntı yaratmaz da onun yerine 240 GB SSD+ 1 TB HDD yapsanız daha iyi olabilir. Her program HDD kurulmaz, kurulmaz çünkü işleme alınırken bekleme süresinde çok zaman kaybı yaşarsınız.

WD markası kolay kolay sıkıntı yaratmaz da onun yerine 240 GB SSD+ 1 TB HDD yapsanız daha iyi olabilir. Her program HDD kurulmaz, kurulmaz çünkü işleme alınırken bekleme süresinde çok zaman kaybı yaşarsınız.
120 GB M2 SSD alacağım.
2 TB oyunlar için bu HDD'yi alacağım,
1 TB filmler, müzikler, belgeler için elimde Seagate SSHD var zaten.

240 GB SSD çok fazla. Gerçekten hem ihtiyacım bu kadar SSD alanına hem de fiyatları pahalı.

120 GB M.2 SSD alacağım.
2 TB oyunlar için bu HDD'yi alacağım,
1 TB filmler, müzikler, belgeler için elimde Seagate SSHD var zaten.

Daha önce SSD olarak ne kullandınız da bu kadar sevmiyorsunuz SSD. HDD'lerden daha stabil daha hızlı daha sessiz daha sorunsuz hatta orta seviyeleri bile HDD'lerden daha uzun ömürlü. Tercihinizi değiştirmek için sormuyorum bu arada.

Daha önce SSD olarak ne kullandınız da bu kadar sevmiyorsunuz SSD. HDD'lerden daha stabil daha hızlı daha sessiz daha sorunsuz hatta orta seviyeleri bile HDD'lerden daha uzun ömürlü. Tercihinizi değiştirmek için sormuyorum bu arada.
SSD'in en kötüsü evet HDD'den hız olarak çok iyi ama uzun ömür değildir. Kaliteli markalar uzun ömürlü olabilir ama HDD bir sağlamlık ve ucuzluk var. Çok uzun yıllar kullanmak ver depolamak için en iyi seçenek duruyor gözümde

Bunu dememdeki sebep şu 120 GB SSD dediğiniz gibi Windows'a yeterli gelebilir de Yeni Windows sürümleri ileride ne kadar boyutta olacağı belli olamadığı için söyledim.
Windows 11 kullanmayacağım. Güncelleme de yapmıyorum zaten SSD 2-3 yılda değiştirelen bir şey olacak gibi. Şimdi elimdekini okumaz hızı iyi ama yazma hızı 10 kat düştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı