WhatsApp dolandırıcılığı

Panchion

Decapat
Yer
İzmir
WhatsApp üzerinden Endonezya'lı bir numara bana merhaba yazdı ben de evet, kimsiniz diye cevap verdim yarı zamanlı günde 600-800 TL kazanabileceğimi söyledi nasıl olacağını sordum Google Maps üzerinden 2 tane otele 5 yıldızlı yorum yapmamı istedi ve bende yaptım Telegram adresi IBAN istedi vermeye korktum biraz IBAN üzerinden adıma bir şeyler yapabilir mi?

Hocam en başta engeli çaksaydınız keşke. Şirketler tarafından verilerimiz sızdırıldığı için son zamanlarda böyle olaylar artmaya başladı. Herkesi arayıp mesaj atıyorlar.

Hocam bunlar dolandırıcı, keşke kanmasaydınız. Son zamanlarda veri çalınmaları yüzünden herkese yabancı ülke numaralarından mesajlar geliyor. Bunların hepsi dolandırıcı, o kişiyi acilen engelleyin.

Son zamanlarda numaralarımızın çalındığı söyleniyor(?) herkese böyle numaralar mesaj atıyorlar. IBAN üzerinden sanırım sadece para atılıyor ama inanmayın böyle insanlara hepsi makine dolandırıcıları

Hocam kesinlikle uzak durun, bana da aynı şekil de mesaj attılar. Bunlar size para vermez aksine paranıza çöker, direk engelleyin geçin muhattap olmayın.

Hocam bunlar dolandırıcı, keşke kanmasaydınız. Son zamanlarda veri çalınmaları yüzünden herkese yabancı ülke numaralarından mesajlar geliyor. Bunların hepsi dolandırıcı, o kişiyi acilen engelleyin.

Şu an hiçbir şeyim dolandırılmadı veya dolandırılacak bir şey yapmadım arkadaşıma sorduğumda cidden 50 TL attıklarını söyledi ben de emin olmak için buraya yazdım.

Şu an hiçbir şeyim dolandırılmadı veya dolandırılacak bir şey yapmadım arkadaşıma sorduğumda cidden 50 TL attıklarını söyledi ben de emin olmak için buraya yazdım.
bas engeli geç hocam kim sana 5 yıldız verince 800 TL para verecek biraz mantık yani

O zaman direkt engelleyin geçin. Sıyırmışsınız Allahtan.

Bas engeli geç hocam kim sana 5 yıldız verince 800 TL para verecek biraz mantık yani.
Aynen öyle, istesem yan hesap açıp kendime 5 yıldız veririm yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı