WhatsApp GIF'lerden virüs bulaşır mı?

311989

Hectopat
Herkese merhaba arkadaşlar, bu aralar virüsler ile ilgili çok problem yaşıyorum. Telefonumda ve bilgisayarımda antivirüs olmasına rağmen bir kuşku içindeyim. Acaba WhatsApp'dan gönderdiğimiz GIF'lerden herhangi bir virüs bulaşabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam her önüne geleni indirmediğin sürece, belirli sitelerden indirme işlemi yaparsan sadece ben bir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Ne telefonda ne pc'de antivürüs kullanmıyorum hiç virüs bulaşmadı. Virüs konusunda neden problem yaşadığın hakkında bir fikrin var mı?

Hocam her önüne geleni indirmediğin sürece, belirli sitelerden indirme işlemi yaparsan sadece ben bir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Ne telefonda ne pc'de antivürüs kullanmıyorum hiç virüs bulaşmadı. Virüs konusunda neden problem yaşadığın hakkında bir fikrin var mı?
WhatsApp'dan indiriyorum GİF'leri. Virüs konusunda problem yaşadım çünkü bilgisayarcı yeni ssd ye geçtiğimde virüslü program ile windows 10 kurulumu yapmış bu yüzden virüs bulaşmış 6 aydır haberim yoktu virüs olduğundan. Başka sorun yaşamadım :D

İmkansız değil eğer whatsapp'da bir açık varsa yapılabilir ama bunu yapan kişi her yerde bulunmaz ve exploiti paylaşırsa güncelleme ile hemen kapatılır yani düşük bir ihtimal.

İmkansız değil eğer whatsapp'da bir açık varsa yapılabilir ama bunu yapan kişi her yerde bulunmaz ve exploiti paylaşırsa güncelleme ile hemen kapatılır yani düşük bir ihtimal.
evet 03.10.2019 yılında bu sorun yaşanmış. Bir açık bulunmuş ve bu açık ile WhatsApp'dan indirilen GİF'ler ile bilgisayara veya telefona virüs bulaşıp bütün dosyaları ele geçiriyormuş. Bununla ilgili açıklama yapmayan WhatsApp 2.19.244 sürümünü indirmeyi tavsiye etmiş. Hala bu açık var mı bilmiyorum. Bu yüzden korkup bu konuyu açayım dedim.

evet 03.10.2019 yılında bu sorun yaşanmış. Bir açık bulunmuş ve bu açık ile WhatsApp'dan indirilen GİF'ler ile bilgisayara veya telefona virüs bulaşıp bütün dosyaları ele geçiriyormuş. Bununla ilgili açıklama yapmayan WhatsApp 2.19.244 sürümünü indirmeyi tavsiye etmiş. Hala bu açık var mı bilmiyorum. Bu yüzden korkup bu konuyu açayım dedim.
Evet tam o tarihte exploiti kullanan bir arkadaşım vardı. Ben de kullanacaktım ama bulan kişi bildirdiği için fixlendi. Exploitin linki: Whatsapp 2.19.216 - Remote Code Execution
Sohbette bir dosya olarak gözüküyor indirdiğin zaman sohbetin karşı tarafa geçiyor tabii şu an böyle bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı