Whatsapp Hesabına Bir Başkası Erişebilir Mi?

Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba merak ettiğim Whatsapp hesabıma kolaylıkla erişebilir mi bir kişi? Mesajlarımı okuyabilir mi ? Ayrıca hesabımı nasıl koruyabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden kız arkadaşımın Whatsapp mesajlarını merak ettiğim için tablete web üzerinden barkod okutarak mesajlarına bakıyordum(Yadırgamayın). Harici olarak farklı bir telefondan senin telefonuna mesaj göndertip, 2. bir telefon ile Whatsapp mesajlarına bakılabiliyor sanırım.

1 ay önce İsrail'li bir firma bir HTML açığı aracılığıyla kullanıcıların mesajlarına erişebiliyordu.

Whatsapp bu açığı kapattı, Whatsapp Web'den çıkış yaptığın taktirde %100 güvendesin, senden başka kimse okuyamaz, erişemez.

@JaroxJamaica'nın dediği şey de işe yaramaz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Akıllı telefonların yazılımları geliştikçe, dolandırıcılar telefon dünyasına daha da önem vermeye başladı. Her uygulama için farklı taktikler ve yöntemler geliştirerek insanların önemli bilgilerine ulaşmaya çalışan dolandırıcıların listesinin başındaki uygulama, tabi ki Whatsapp. Whatsapp hesabı hacklenir mi sorusuna vereceğimiz cevap kısmen evet olacaktır. Kullanıcıların uyanık olmaması , çok basit yöntemleri farkedememeleri bunun en büyük etkenlerinden biri. Android 2.0 sürümüne kadar birçok açık vardı bu sürümün üstünde olan sistemlerde hesabınıza müdahalesiz giriş yapılması çok zordur.

Dikkat edilmesi gereken 4 husus vardır

Zararlı uygulama yüklemeleri

Bilinmeyen ağlar üzerinden sızma

Erişim yönlendirmesi

Casus yazılımlar

Eskiden kız arkadaşımın Whatsapp mesajlarını merak ettiğim için tablete web üzerinden barkod okutarak mesajlarına bakıyordum(Yadırgamayın). Harici olarak farklı bir telefondan senin telefonuna mesaj göndertip, 2. bir telefon ile Whatsapp mesajlarına bakılabiliyor sanırım.
Kusura bakmayın öncelikle ceza yemişim şimdi yazabiliyorum. Telefonuma herhangi bir mesaj gelmedi. Ayrıca casus yazılım var mı diye de kontrol ettim. Dosya yöneticisinden WhatsApp dosyalarına baktığımda . Shared adlı bir dosya buldum. Bu dosya nedir acaba gizli dosyaları göster dediğimde çıktı.

1 ay önce İsrail'li bir firma bir HTML açığı aracılığıyla kullanıcıların mesajlarına erişebiliyordu.

Whatsapp bu açığı kapattı, Whatsapp Web'den çıkış yaptığın taktirde %100 güvendesin, senden başka kimse okuyamaz, erişemez.

@JaroxJamaica'nın dediği şey de işe yaramaz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Cevabın için teşekkürler ancak bir yerde okuduğuma göre kullanıcıya sadece resim atarak bile WhatsApp mesajlarına ulaşılabileceği yazıyor. Bu doğru mu?

Kusura bakmayın öncelikle ceza yemişim şimdi yazabiliyorum. Telefonuma herhangi bir mesaj gelmedi. Ayrıca casus yazılım var mı diye de kontrol ettim. Dosya yöneticisinden WhatsApp dosyalarına baktığımda . Shared adlı bir dosya buldum. Bu dosya nedir acaba gizli dosyaları göster dediğimde çıktı.

Cevabın için teşekkürler ancak bir yerde okuduğuma göre kullanıcıya sadece resim atarak bile WhatsApp mesajlarına ulaşılabileceği yazıyor. Bu doğru mu?

İşletim sistemin çok eskiyse belki güvenlik açıkları vardır, ama bu halde bile mesajlarına kolaylıkla erişilebilmesi diye bir durum söz konusu olamaz. Cezayı da kendisi vermiştir Türkçe Profesörü olur ya vatandaş.

İşletim sistemin çok eskiyse belki güvenlik açıkları vardır, ama bu halde bile mesajlarına kolaylıkla erişilebilmesi diye bir durum söz konusu olamaz. Cezayı da kendisi vermiştir Türkçe Profesörü olur ya vatandaş.
Yok sistem eski değil ayrıca telefonda şifre ve parmak izi var yanımdan ayırmıyorum kolay kolay kimseye de vermiyorum herhalde mesajlara bir başkası telefonumu alarak erişemez . Aklıma takılan uzaktan erişebilir mi?

Yok sistem eski değil ayrıca telefonda şifre ve parmak izi var yanımdan ayırmıyorum kolay kolay kimseye de vermiyorum herhalde mesajlara bir başkası telefonumu alarak erişemez . Aklıma takılan uzaktan erişebilir mi?

Yok arkadaşım dediğin çok düşük bir ihtimal, ancak suç durumunda FBI , CIA gibi kurumlar falan erişim talep edebilir.

Çok teşekkürler içim rahatladı peki dosya yöneticisine girdiğimde WhatsApp dosyalarının içinde . Shared adlı bir dosya var bu nedir?

Birisinin profil resmine baktığında o klasörde depolanıyor bende de var, ama gizli dosya olarak mevcut, gizli dosyaları gizle dediğinde görünmez o klasör.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı