WhatsApp İndirme Sayısı Düştü

DÜNYADA DEV BOYKOT! WHATSAPP AĞIR BEDEL ÖDÜYOR

WhatsApp, Çarşamba günü yeni sözleşmesiyle, Facebook ve bağlı kuruluşlarının telefon numaraları ve konumları da dahil olmak üzere kullanıcı verilerini toplamasına izin vermelerini istedi. Bu durumu kullanıcıların gizlilik bilgilerini ihlali olarak değerlendiren aktivistler, sosyal medyada WhatsAapp kullanıcılarını Telegram kullanmaya çağırdı.

WHATSAPP'TA YÜZDE 15 DÜŞÜŞ! 17 MİLYON İNDİRMEYE TEKABÜL EDİYOR

WhatsApp'ın yeni yüklemelerinin 2021'in ilk yedi gününde önceki haftaya göre yüzde 15 düştüğü, ancak bunun küresel olarak tahmini 10,5 milyon indirmeye tekabül ettiği öğrenildi.

TÜRKİYE'DE DE DURUM FARKLI DEĞİL

Apple'ın uygulama mağazası olan App Store'da, Türkiye'de en çok indirilen mesajlaşma uygulamaları arasında ilk sırada "Telegram Messenger" yer aldı.

Ekran görüntüsü 2021-01-11 013725.png

BİP, BİR GÜNDE İNANILMAZ RAKAMA ULAŞTI

WhatsApp'ın "onay dayatmasıyla" karşılaşan Türkiye'deki kullanıcılar, sosyal medyada #WhatsAppSiliyoruz etiketiyle paylaşımlar yapmaya başladı.

Türkiye'nin yerli mesajlaşma uygulaması BİP, bir günde yaklaşık 2 milyon kullanıcı tarafından indirildi.

Hocam olabilir kendinizce ve bazı arkadaşlar sizleri haklı bulabilir bende saygı duyarım ama çok abartı olduğunu düşünüyorum WhatsApp büyük bir uygulama bizleri kaybedeceğini ve böyle saçma işler peşinde koşturacağını sanmıyorum şahsi fikrim umarım saygı duyarsınız.
Seçimler üzerinde etkileri oldu adamların. Bence az bile abartılmış XD.

Hocam olabilir kendinizce ve bazı arkadaşlar sizleri haklı bulabilir bende saygı duyarım ama çok abartı olduğunu düşünüyorum WhatsApp büyük bir uygulama bizleri kaybedeceğini ve böyle saçma işler peşinde koşturacağını sanmıyorum şahsi fikrim umarım saygı duyarsınız.

Çok umrumda değil benim de. Ama manipülasyon ve bilinç altı mesajlar hassas konular. Dediğim gibi Amerika seçimi olayına bakarsanız çok daha net anlaşılır.

Kullanıcıları anlamıyorum. Bu kadar gizleyecek neleri var acaba? Kullandıkları her uygulamanın da verilerini kullandığını bilmiyorlar sanırım. Gerçi beni ilgilendirmez. Yine WhatsApp devam benim için :).

Yarın öbür gün banka hesabından para eksilince, sevgilinin veya senin özel fotoğrafların internette başka insanlar tarafından kullanılınca anlarsın. Ben kullanmaya devam edeceğim ama eğlence amaçlı, bundan sonra başka bilgilerimi telefon görüşmesi yaparak ileteceğim.

Seçimler üzerinde etkileri oldu adamların. Bence az bile abartılmış xd.

Facebook'un değil ama sattığı verileri kullanan bir kuruluşun usa ve UK referandumunda manipülatif reklam ve haberler göstererek seçimlerin seyirini değiştirdiği gerekçesiyle dava açıldı.

Biz sınıf grubu olarak uygulamadan uygulamaya geziyoruz şu anlık. Her birinde ayrı sıkıntı çıkıyor. Birini stickerlar çalışmadığı için terk ettik mesela...

Kullanıcıları anlamıyorum. Bu kadar gizleyecek neleri var acaba? Kullandıkları her uygulamanın da verilerini kullandığını bilmiyorlar sanırım. Gerçi beni ilgilendirmez. Yine WhatsApp devam benim için :).
Gerçekten bazı insanları anlayamıyorum... Konu gizlilik değil. Konu kişisel verilerin satışı. 3. taraf şirketler tarafından kullanılarak senin verilerinle seni kullanmaları. Örn. paylaşılan verinin telefon numaran olduğunu varsayalım. Tebrikler! Artık daha fazla Bulgaristan'dan gelen cevapsız çağrı alabileceksin! Ya da DSmart'ın hizmetleri hakkında istemediğin kadar bilgiye maruz kalabileceksin! Belki de 15K TL'lik ihtiyaç kredin onaylanacak ve havalara uçacaksın!

Facebook'un değil ama sattığı verileri kullanan bir kuruluşun usa ve UK referandumunda manipülatif reklam ve haberler göstererek seçimlerin seyirini değiştirdiği gerekçesiyle dava açıldı.
Facebook üzerinden de yalandan seçim reklamları falan yapılmamış mı?

Gerçekten bazı insanları anlayamıyorum... Konu gizlilik değil. Konu kişisel verilerin satışı. 3. taraf şirketler tarafından kullanılarak senin verilerinle seni kullanmaları. Örn. paylaşılan verinin telefon numaran olduğunu varsayalım. Tebrikler! Artık daha fazla Bulgaristan'dan gelen cevapsız çağrı alabileceksin! Ya da DSmart'ın hizmetleri hakkında istemediğin kadar bilgiye maruz kalabileceksin! Belki de 15K TL'lik ihtiyaç kredin onaylanacak ve havalara uçacaksın!
Hah bundan bahsedenlere bir şey diyemem işte. Ama gizlilik hakkında konuşan çok kişi olduğu için öyle bir yorum yapma gereği duydum.

Yeni konular

Geri
Yukarı