WhatsApp yabancı numaralardan gelen mesajlar ve aramalar

NecroBit

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar dostlarım. Bu durumu yaşayan kişiler sorununu dile getirdiğinde birçok kişinin çözüm önerisi olarak "engelle geç" şeklindeki dahiyane fikirlerini mağdur kişiye kaşık kaşık yedirtmeye çalıştığını gördüm. Besbelli (ki zaten biliniyordu ama) kişisel verilerimiz bir takım kan emici haşerelerin taht sevdası uğruna kağıt mendil gibi yurtdışı kaynaklarına boca edildiği çok açık. Bunu hepimiz biliyor fakat "elden de bir şey gelmez ki" çaresizliği ve umursamazlığıyla istikrarlı bir şekilde önümüze bakmaya çalışıyoruz.

Ben artık çok sıkıldım. Tüm bu yaşanan olumsuzluklar, kendimizin ve milliyetimizin bu denli küçük düşürülmesi kanıma dokunuyor. Resmen sapkınlara pazarlanıyoruz başka açıklaması kabul edilemez.

Ayrıca bu hesaplar bana kalırsa bot değil. Öyle olsa kişiselleştirilmiş mesaj atamazlar değil mi?

Yabancı kaynaklı (Ağırlıklı olarak asya) o kadar çok arama ve mesajlara maruz kalıyorum ki, bugün sabah saatlerinde canıma tak etti ve gelen mesaja 1 saniyede 1 "Size de sıra gelecek." şeklinde bahsi geçen numarayı spam mesajlarına boğdum. En son o da "TAMAM" şeklinde her 1 saniyede 1 spam mesaj atmaya başladı. En sonunda işin ucunu bırakıp engelledi beni.

Bu olayın üzerine "Neden bu durumu kabul edip geçiştireyim ki?" diye düşündüm. Numara değiştirsem, meşhur "panel" tehdidinden de bildiğim "6 ayda bir yeni açtığın numaran da bulunabiliyor" bilgisi ile bunun da işe yaramayacağını tahmin ediyorum. Ben de en azından içim soğusun istiyorum bir nebze de olsa. Açıkçası içim bugün biraz da olsa soğudu.

Bana göre birçok kişinin küçümsediği bu vahim olayla ilgili düşüncelerinizi almak istedim. Aynı zamanda karşı hesabı (telefon-bilgisayar) kitleyebildiğimiz spam türünden mesaj metinlerinden etkili olanlarını mümkünse paylaşmanızı rica ediyorum. Sizce işe yarar mı? Görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Bir tek ben mi rahatsız oluyorum ve kendimi tacize uğramış gibi hissediyorum?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı