WhatsApp yazışmalarımı başkaları görüyor!

İlk öncelikle herkese merhaba, bugün bir olay yaşadım okul müdürü beni yanına çağırdı ve söyle dedi "WhatsApp grupunuzda ki yazışmaları gördüm, bir daha yaparsan disiplin cezasına başvuracağım. " Dedi.
Grupumuz da ekli olmayan olmayan biri nasıl bizim yazışmalarımızı görüyor? Bunu nasıl engelliyebilirim?
Konusu da önemli tabii ki. Ayrıca bu arkadaş grubun kaç kişilik?

Bir kaç durumda bu söylediğiniz şey gerçek olabilir.
- Mevcut bir bilgisayarda açık oturumunuz vardır. Ya da arkadaş grubunuzdan birinin açık bir oturumu vardır ve müdür dolaylı yoldan whatsapp web üzerinden mesajları okuyordur.
- Grupta arkadaşınız sandığınız ya da tanımadığınız birisi vardır, dolaylı yoldan müdür mesajlarınızı okuyordur.
- Grupta arkadaşınız sandığınız ve profil resmi müdür tarafından değiştirilmiş ve arkadaşınız görünümünde sahte bir profil vardır. (Gruba başkaları tarafından eklenmiş olabilir.)
- Grubunuzda bir tane gammaz insan vardır.
- Benim görüşüm, grubunuzdaki konuşmalardan diğer arkadaşlarınız vasıtasıyla haberdar olan okul müdürü altı boş oltalama yöntemiyle size halinizi ve tavrınızı düzeltmenizi temenni ederek, konuşmalarınızı okuduğuna dair sizlere üstü kapalı psikolojik bir baskıda bulunmuştur.

Yardım için teşekkürler, ispiyon gibi birşey söz konusuysa...
Konu okul ve kız arkadaşlar ile ilgiliyse kızabilir ama diğer şeylerde korkutmaktan başka amacı yok. Yaşın kaç acaba?

Kardeşim birisi ispiyonlamış işte. Bu işin başka çıkarı yok. Grupta olmayan kimse o mesajları okuyamaz. Ayrıca terör eylemi, cinayet planları, soygun zart zurt işler konuşmuyorsanız kimse de karışamaz o grupta neler konuşulduğuna kaldı ki ceza katiyen veremez.

Bir ihtimal sallayım ya tutarsa yapıp denemiştir, anlaşılan sizin de sıkıntılı konularınız vardır, yarası olmayan gocunmaz derler.

Yeni konular

Geri
Yukarı