WhatsApp yedekleme işlemi nasıl yapılır?

• Konuyu başlatan Mogl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 603

Mogl

Picopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Telefonumu sıfırlayacağım. WhatsApp'ta birçok mesaj, fotoğraf, video var. Telefonu sıfırladıktan sonra WhatsApp'ı kurunca bu verileri korumak istiyorum. Nasıl yollar izlemeliyim? Yedekleme ve geri yükleme nasıl yapılır kısaca bunu diyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
WhatsApp ayarlarından Sohbet ayarlarına giriş yapıp Yedekleme bölümüne gelip Google Drive hesabını bağlayıp yedekle..

Telefona geri yükleyip o yedeği seçersem mesajlar yüklenir değil mi?

Olur hocam ama WhatsApp'ı açmadan önce önceki telefonunuzdaki yedeği yaptığınız Drive hesabnıı telefonla aktif edin. Sonra WhatsApp'yi kendi numaranızla açın zaten size bildiriyor yedeğin var yükleyin mi diye.

Telefona geri yükleyip o yedeği seçersem mesajlar yüklenir değil mi?
Google Drive üzerinden internet sunucularına yüklerseniz WhatsApp'a giriş yaptıktan sonra aynı Google Drive hesabıyla yedeğinizi geri yükleyebilirsiniz.

veya

Telefonun tamamını kopyala-yapıştır mantığıyla yedek alın bilgisayarınıza ondan sonra format atın. Ardından yedek aldığınız tüm dosyaları telefona taşıyın. SONRA WHATSAPP'I AÇIN. Yedeği geri yükleyelim mi diyecek. Evet diyin ve yolunuza 3 evetle devam edin..

Google Drive üzerinden internet sunucularına yüklerseniz WhatsApp'a giriş yaptıktan sonra aynı Google Drive hesabıyla yedeğinizi geri yükleyebilirsiniz.

veya

Telefonun tamamını kopyala-yapıştır mantığıyla yedek alın bilgisayarınıza ondan sonra format atın. Ardından yedek aldığınız tüm dosyaları telefona taşıyın. SONRA WHATSAPP'I AÇIN. Yedeği geri yükleyelim mi diyecek. Evet diyin ve yolunuza 3 evetle devam edin..
Çok teşekkür ederim eneyceğim iki yöntemide mesajlarımın gitmesi benim için çok üzücü olur.

Çok teşekkür ederim eneyceğim iki yöntemide mesajlarımın gitmesi benim için çok üzücü olur.
Hem drive yedeği alın hem de telefon yedeği. Telefon yedeğinden kastım usb kablo ile bağladığınızda bilgisayara, Dahili Depolama yazar ya oraya tıklayın ve içindeki her şeyi kopyalayın bilgisayara. Ardından istediğinizi yapın. İşiniz bitince kopyaladıklarınızı geri postalayın :) SONRA Whatsapp kurulumu yapıp yedek yükleyin.

Hem drive yedeği alın hem de telefon yedeği. Telefon yedeğinden kastım usb kablo ile bağladığınızda bilgisayara, Dahili Depolama yazar ya oraya tıklayın ve içindeki her şeyi kopyalayın bilgisayara. Ardından istediğinizi yapın. İşiniz bitince kopyaladıklarınızı geri postalayın :) SONRA Whatsapp kurulumu yapıp yedek yükleyin.
Çok teşekkür ederim hocam. Mesajlarım benim için çok eğerli o nedenle bu kadar korkuyorum. Yıllarca aynı telefonu kullandım ve hiç Wp silmedim. Yıldızlı mesajlar vesaire gitmeyecek çok iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı