WhatsApp'ta Hindistan numaralı biri aradı

Bugün 13.30 civarlarında iki kere WhatsApp'tan +91 kodlu bir numara aradı. Numarayı engelledim ama numaranın profil fotoğrafında müşteri hizmetlerinde çalışan birine benzeyen bir kadın vardı. Acaba dedim müşteri hizmetleri mi aradı ama o da niye Hindistan'dan arasın. Bunlar dolandırıcı mı yoksa sahte bir hesap mı?
Aynen knk dediğin gibi aynısı bendede oldu 91 kodlu bir kadın aradı hemen kapattı bu işin içinde bir iş var dikkatli olmalıyız

Bugün 13.30 civarlarında iki kere WhatsApp'tan +91 kodlu bir numara aradı. Numarayı engelledim ama numaranın profil fotoğrafında müşteri hizmetlerinde çalışan birine benzeyen bir kadın vardı. Acaba dedim müşteri hizmetleri mi aradı ama o da niye Hindistan'dan arasın. Bunlar dolandırıcı mı yoksa sahte bir hesap mı?
Hocam dolandırıcı kesin.

Son düzenleme:
Alakası yok. Girdiğin siteler, sitelere yazdığın numaraları satıyorlar böyle oluyor.

Hocam profil resmî mi bu olur?

Artık olmuyor. Çok çok farklı şeyler oluyor ve bazıları dolandırıcı değil gerçekten para veriyor. 3 tane restorantın yorumuna 5 yıldız verip 50 TL alan arkadaşım vardı. Yine de yapmanızı önermem.

Beni de aradılar geçen. Ama bu adam başka bir yerden aradı. Merhaba dedi ben de merhaba dedim. Numaramı nereden buldunuz dedim. İnstagram'dan buldum dedi. Ne için aradınız dedim. Bize adınızı verin sizin için dua edeceğiz dedi. Ben de hayır istemiyorum dedim. Sonra adımı öğrenip adınıza adak kurbanı kesildi diye sahte bir belge gönderdi. Sonra da bir hayvan fotoğrafı attı. Ben böyle bir şey istemedim dedim. Bana neden bunu söylüyorsunuz dedi. Ben sizden böyle bir şey istemedim dedim. 10 dk sonra lütfen bize 1000 tl para atın dedi. Ben de sizden kurban kesmenizi ve dua etmenizi istemedim dedim. O da size çok ihtiyacımız var lütfen para gönderin biz size dua edelim dedi. Sonra engelledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı