Whatsapp'ta Konuşma Kayıtları Başka Telefona Aktarılır mı?

Pitbull

Megapat
Makaleler
60
Yer
ABD/Miami Florida
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Profil Kapağı
1521675609
Şu an kullandığım telefonu satacağım ancak telefonda Whatsapp konuşmalarımda önemli konuşmalar var. Onları nasıl başka telefona atabilirim? Veya konuşmaları yüklerim?

Ayarlardan sohbetler kısmında yedekle butonu ile yedekleme yaptıktan sonra, cihaz hafızasında ki WhatsApp klasörünü diğer cihaza kopyalayın. Kurulum esnasında WhatsApp yedekleri bulacak ve geri yükleyecektir. Unutmayın cihazlar aynı işletim sistemi ile çalışmak zorunda yoksa desteklemez. Örneğin; Android yedekleri iOS'ta yada Windows Phone'da çalışmaz.

Aynen @Baran Curu 'nun dediği gibi yalnız drive'a yedeklemek yerine direk Whatsapp klasörünü yeni telefona aktarmanız daha iyi olur. Çünkü drive'dan geri yüklediğimde bütün fotoğraf ve videolar geri yüklediğiniz tarih etiketiyle kaydoluyorlar. Bu da galeride hepsinin aynı gün alınmış gibi görünmesine yol açıyor.

Orijinalliği korumak ve Google Drive'a upload etme süresinden kaçınmak için direk aktarımı tercih edebilirsiniz.

Aynen @Baran Curu 'nun dediği gibi yalnız drive'a yedeklemek yerine direk Whatsapp klasörünü yeni telefona aktarmanız daha iyi olur. Çünkü drive'dan geri yüklediğimde bütün fotoğraf ve videolar geri yüklediğiniz tarih etiketiyle kaydoluyorlar. Bu da galeride hepsinin aynı gün alınmış gibi görünmesine yol açıyor.

Orijinalliği korumak ve Google Drive'a upload etme süresinden kaçınmak için direk aktarımı tercih edebilirsiniz.
Hafıza kartındaki Whatsapp klasörünü kopyaladım. Yeni telefona atınca bir problem olmaz demi?

Hafıza kartındaki Whatsapp klasörünü kopyaladım. Yeni telefona atınca bir problem olmaz demi?
Olmaz. Whatsapp uygulamasını Google Play'dan indirdikten sonra numara aktarma işlemini yapınca soruyor zaten bazı yedekler bulundu bunları geri yüklemek ister misiniz diye. Siz evet dedikten sonra tıpkı eski telefonda olduğu gibi tüm sohbetleriniz, sohbet yedekleriniz, medyalarınız geri gelecektir. Yalnız Whatsapp uygulamasını kurmadan önce yedekleri telefon hafızasına atmış olun (y)

Eğer yedeklemeyi yaptıysan wp yi yüklediğinde sana sorar yedekleme yüklensin mi diye.

Olmaz. Whatsapp uygulamasını Google Play'dan indirdikten sonra numara aktarma işlemini yapınca soruyor zaten bazı yedekler bulundu bunları geri yüklemek ister misiniz diye. Siz evet dedikten sonra tıpkı eski telefonda olduğu gibi tüm sohbetleriniz, sohbet yedekleriniz, medyalarınız geri gelecektir. Yalnız Whatsapp uygulamasını kurmadan önce yedekleri telefon hafızasına atmış olun (y)
ancak yedekleme yapmadıysa gelmez

Aynı işletim sistemleri arasında geçişte yedek yüklenir başka işletim sistemine geçerseniz çalışmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı