WhatsApp'tan arayan dolandırıcı numaraları nasıl engellenebilir?

@Turkish Delight hocam numaram biraz peş peşe rakamlardan geliyor yazmışsınız. Örnek olarak numaranızın benzerini söyler misiniz? Ben de hat alacağım da bilgim olsun.

Yani numaranızın farklı rakamlarla aynı tarz örnek verebilir misiniz?

@Turkish Delight hocam numaram biraz peş peşe rakamlardan geliyor yazmışsınız. Örnek olarak numaranızın benzerini söyler misiniz? Ben de hat alacağım da bilgim olsun.

Yani numaranızın farklı rakamlarla aynı tarz örnek verebilir misiniz?
Örnek veriyorum sonu 18 19 gibi düşünün. Karışıklıktan dolayı arayanlar oluyor Aynı kişinin 20'den fazla aradığı bile oldu.

Örnek veriyorum sonu 18 19 gibi düşünün. Karışıklıktan dolayı arayanlar oluyor Aynı kişinin 20'den fazla aradığı bile oldu.
Çok ilginç cidden. Mesela şimdi xxxx xxx xx xx, numara böyle oluyor. İlk 4 hanesi aldığın yerin alan kodu, sonraki 3 rakam tamamen farklı olsa, ama o son xx xx yeri aynı olsa sıkıntı olabilir mi diyorsun yani? Yoksa bu tesadüf olabilir mi hocam size denk gelmesi?

Çok ilginç cidden. Mesela şimdi xxxx xxx xx xx, numara böyle oluyor. İlk 4 hanesi aldığın yerin alan kodu, sonraki 3 harf tamamen farklı olsa, ama o son xx xx yeri aynı olsa sıkıntı olabilir mi diyorsun yani? Yoksa bu tesadüf olabilir mi hocam size denk gelmesi?
440 18 19 ile biten bir numara düşünün. Milyonlarca numara var, sonuna kadar aynı gelip son rakamlarını farklı olduğu numaralar var. İster istemez denk getirebiliyorlar ama pek sorun olacağını sanmıyorum.

440 18 19 ile biten bir numara düşünün. Milyonlarca numara var, sonuna kadar aynı gelip son rakamlarını farklı olduğu numaralar var. İster istemez denk getirebiliyorlar ama pek sorun olacağını sanmıyorum.
Hocam şu yüzden de yazdım aslında. Mesela İstanbul'da yaşıyoruz diyelim. Bir telefoncunun camında gördüm sonu atıyorum 34 34 biten özel hatlarımız mevcut diyor.
Ama haliyle ilk 4 ve sonraki 3 tamamen farklı olacak, sadece sonu 34 34 olacak mesela. Bir sıkıntı olmaz değil mi sence de? Bu arada sizin canınızı sıkmışlar cevap vermeden engelleyin geçin hocam muhatap olmayın.

Çok ilginç cidden. Mesela şimdi xxxx xxx xx xx, numara böyle oluyor. İlk 4 hanesi aldığın yerin alan kodu, sonraki 3 rakam tamamen farklı olsa, ama o son xx xx yeri aynı olsa sıkıntı olabilir mi diyorsun yani? Yoksa bu tesadüf olabilir mi hocam size denk gelmesi?
Az önce tanımadığım biri aradı yine. Bildiğin kaçak s*lah satan bir yer var mı diye sordu. Nasıl denk getiriyorlar anlamış değilim. Numara değiştirmek şart artık. :D

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı