WhatsApp'tan ban yedim

Aero kullanıyordum. Bir anda ekranda "temporarily banned" yazdı, 1 gün banladım. O an sınavım vardı ve WhatsApp'tan yazışmam gerekiyordu ama yapamadım ben de çok sinir oldum uygulamayı sildim. Şu an Google Play'den indirmeye çalışıyorum uygulamayı ama kesinlikle indirmiyor. APK olarak yükleyeyim dedim, o da olmadı. Telefonda WhatsApp yüklü değil ama öyleymiş gibi gözüküyor. Uygulamayı herhangi bir şekilde göremiyorum. WhatsApp ile alakalı dosyaları silmek istesem hangilerini silmem gerek onu bilmiyorum keza hem Aero hem de normal olanın dosyaları var. Belgeler gitsin de istemiyorum. Konu hakkında bir fikriniz var ise yardımcı olursanız sevinirim.

Eğer Samsung gibi güvenli klasör özelliğine sahip bir telefon kullanıyorsan telefondan WhatsApp'ı silsen dahi orada kalıyor ve WhatsApp'ı indiremiyorsun.

Varsa güvenli klasörünü kontrol et ve eğer orada ise WhatsApp'ı sil ve tekrar indirmeyi dene.

Benim de başıma gelmişti ve bayağı başımı ağrıtmıştı bu olay.

Aero kullanıyordum. Bir anda ekranda "temporarily banned" yazdı, 1 gün banladım. O an sınavım vardı ve WhatsApp'tan yazışmam gerekiyordu ama yapamadım ben de çok sinir oldum uygulamayı sildim. Şu an Google Play'den indirmeye çalışıyorum uygulamayı ama kesinlikle indirmiyor. APK olarak yükleyeyim dedim, o da olmadı. Telefonda WhatsApp yüklü değil ama öyleymiş gibi gözüküyor. Uygulamayı herhangi bir şekilde göremiyorum. WhatsApp ile alakalı dosyaları silmek istesem hangilerini silmem gerek onu bilmiyorum keza hem Aero hem de normal olanın dosyaları var. Belgeler gitsin de istemiyorum. Konu hakkında bir fikriniz var ise yardımcı olursanız sevinirim.
eyer hala fabrika ayarlarına sıfırlama dıysanız ciyazın ismini değiştirmeyi ve mac:id yi sifirlamadiysaniz denermisiniz.

Birçok uygulama veya oyun 3. parti uygulamalara izin vermez. 3. parti yüklemeden önce bunu araştırmalısın. Bu arada geçmiş olsun.

Androidin üst sürümlerinde olan bir soru heleki Miui arayüzünde rastladım.. Aynı apk aynı sürümü bulup yükleme lazım tek çözümü bu (rootsuz ise) sonra dosyalarını yedekler farklı bir dosyaya koyup tekrar uygulamayı sil ama silerken verileri korumasını isteme sakın. Uygulama kalıntıları yüzünden bu hatayı alıyorsun şuan aosp 13 kullanıyorum tekrardan bu sıkıntıyı yaşamadım ama yaşarsam rootlu diye kurtulmak kolay seninkinin tek çözümü ya aynı sürüm aynı imzalı apk bulup yüklemek yada telefonu sıfırlamak

Bende dün aynı sorundan muzdariptim Samsung kullanıyorum ve nasıl yaptığımı anlatayım.
WhatsApp ayarlardan sohbet yedeği al.
Zarchiver uygulamasını indirip android>media'ya gir ve com. WhatsApp klasörünü ZIP olarak sıkıştır. Veriler com. WhatsApp klasöründe eğer ZIP dosyasını başarılı bir şekilde oluşturduysan com. WhatsApp klasörünü sil ve WhatsApp'ı sil indirmeye çalışınca Play Store'den veya APK'den hata verebilir git telefonu kapatıp aç eğer yine hatayı yapıyorsa Aero'yu indir giriş yap sil yine telefonu kapat aç sonra da WhatsApp'ı indir daha sonra eğer açılıyorsa giriş yapmadan önce zarchiveri aç yine android>media ya gir ve ZIP klasörünün içine gir ardından com. WhatsApp klasörünü kopyala ve Media klasörüne yapıştır. Ben bu şekilde yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı