WhatsApp'tan banlandım

Mantığıken o mesajların 2 kişinin arasında veya grupta kaldığı düşünülürse neden rapor tuşu var? Gizlilikten dolayı Whatsapp dahil kimsenin okuyamaması lazım. Ben özelimi atsam bakacaklar mı yani?
Bakılabilir tabi, şifreleme falan hikaye. Bu mesajların saklandığı sunucudan kişisel mesajlara ulaşılması çok kolay. Sunucuya giderken şifreleniyor karşı tarafa iletilirken şifreler açılıp gerçek mesajmı iletiliyor? O zaman sunucudan karşıya iletilirken okunabilir yine.

Bakılabilir tabi, şifreleme falan hikaye. Bu mesajların saklandığı sunucudan kişisel mesajlara ulaşılması çok kolay. Sunucuya giderken şifreleniyor karşı tarafa iletilirken şifreler açılıp gerçek mesajmı iletiliyor? O zaman sunucudan karşıya iletilirken okunabilir yine.
Azgın azınlık gibi bir durum var. Sorguluyoruz ama buna "güvenli" diyenlerin sesi çıktığı için kendimizi azınlık sanıp vazgeçiyoruz.

Bu arada sakın nude gibi olaylara girişmeyin arkadaşlar. Sizin ruhunuz duymazken binlerce insan dark webde bitcoin aracılığı ile sizi ticaret materyali haline getirebilir. Bunu yapanları da anlamıyorum nasıl bir genişlikleri var. Anca internete erişimi olmayan fotoğraf makinelerinizde fantezileriniz varsa yapın. İnternete bağlı her obje potansiyel tehdittir.

Geri
Yukarı