Whea-logger 18 ve Kernel Power 41 hatası

Burak Bayrı

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI B550M Pro - Ryzen 5 5600x - PowerColor RX 7800 XT Red Devil - Kingston Fury Beast 2*8 - Samsung 980 PRO - GameBooster Nitro 240
RAM
Kingston Fury Beast 2*8 3600 MHz 16CL
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 PRO 1 TB
Ekran kartı
PowerColor RX 7800 XT Red Devil
Anakart
MSI B550M PRO
İşlemci
Ryzen 5 5600x
Arkadaşlar merhaba. Ekran kartımı değiştirdikten sonra bu iki hatayı almaya başladım. Ekran bir anda siyah oluyor. Anakartta beyaz bir ışık yanıyor ve bilgisayar reset atıyor. Olay günlüğünde hep bu iki hata görünüyor sonrasında. PSU yeni değiştirdim Rampage 850W fakat PSU değişimi öncesinde de vardı bu durum.

Dosya Ekleri

• whea logger.jpg
    whea logger.jpg
    196 KB · Görüntüleme: 31
  • kernel.jpg
    kernel.jpg
    195,1 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Haberleşelim burdan o zaman kimin önce deneme şansı olursa işlemciyi çözüm yüksek ihtimalle işlemci gibi gözüküyor çünkü şu anlık.

Kardeşim konuya bir güncelleme getireyim farklı bir işlemciyle denemeden önce anakartında xmp açık ise yani ramler overclocklu çalışıyorsa onu kapatıp deneyebilir misin ?
XMP kapattım PSS support kapattım PBO CPB kapattım. Hiçbiri çözüm olmadı maalesef.

Anladım. Benim de daha farklı işlemciyle deneme şansım olmadı. Olduğunda sonucu haber vericem.
Ben de hala işlemci ve anakart bekliyorum. Gelsin önce denersem haber veririm.

Son düzenleme:
Tamamdır kardeşim

Kardeşim deneme şansın oldu mu ben işlemciyi servisine gönderdim bakalım sonuç ne olacak.
Maalesef hala işlemci ve anakart ayarlayamadım. Benim işlemcinin garantisi de yok o yolu da deneyemiyorum.

Şu an tüm sistemi yolladım sayılır sorun çıkan parça olursa ona göre işlemciyle deniycem farklı anakartla denemiştim sonuç aynı oldu bilgin olsun.
BIOS resetledim ve ekran kartı yazılımını silip tekrar yükledim. 3 gündür reset atma sorunu yok ama bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı