Whea Uncorrectable Error Mavi Ekran

Shine

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi, öncelikle sizin Uygun fiyatlı bilgisayar videonuzu izlerken benim hatamın çözümünü farkettim fakat bir sorun var, ben bu hatayı işlemciyi değiştirdikten sonra aldım.
Bilgisayarcıya gidip işlemci değiştirmek istediğimi söyledim oda işlemcimi E7500 yapıp 3 GHz'e yükselteceğini söyledi yani yeni bil işlemci vereceğini söyledi. İşlemcim Pentium du eski bir modeli emin değilim şimdi onu:

Intel(R) Core(TM) 2 Duo CPU E7500 @ 2.93GHz (2CPus), 2.9 GHZ

yaptı. Şimdi düşündüğüm şey işlemciyi alıp overclock yapıp soğutma sistemi yeterli olmadığı için mavi ekran vermesi.300 TL para verip 1600 MHZ'lik bir tane 1 GB bir tane 2 GB RAM aldım. Yani toplamda işlemciyle beraber 300 TL tuttu, acaba bana bir kötülük mü yaptı? gidiyorum hard diskten (bellek dedi sanırım hard disk) kaynaklanabileceğini söyledi bende inandım. Ama sizin videonuzu izleyince overclock hatası olduğunu anladım ne yapmam gerekiyor, şu anda oraya gidiyorum ne yaptığını öğrenmek için beni aydınlatırsanız minnettar kalırım. Şimdiden teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı