''WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR'' Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Thersha

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, bugün bu hatayı aldım. Dün ise bilgisayarım boşta kendini yeniden başlatmıştı. Minidump dosyaları.

Sistemim: ASUS GTX1060 3GB
Intel i5-3470
12 GB Kingston 1600MHz RAM
Vento kasayla birlikte gelen 350W PSU
Crucial BX500 240GB SSD.

(Benim pek bir bilgim yok doğru olmayabilir)

Overclock yaptıysanız geri çekin işlemcinin gücü yetersiz kaldığında bu hatayı veriyor(muş araştırmama göre)

Bir de Realtek sürücüsü yüzünden hata yemişsiniz gibi gözüküyor.

(Dediğim gibi ciddiye almayın fazla doğru olmayabilir)

@Enes3078

@KojiroHyuga04

hocalarım doğru mu dediğim?

Ben de BIOS update yaptığımdan beri bu hatayı alıyorum, güncellediğim sürüm en günceli, 50d yerine 50a'yı yüklesem bir düzelme olur mu?
Yeni konu aç, konu dışı mesajdan ceza yeme.
Selamlar, bugün bu hatayı aldım. Dün ise bilgisayarım boşta kendini yeniden başlatmıştı. Minidump dosyaları.

Sistemim: ASUS GTX1060 3GB
Intel i5-3470
12 GB Kingston 1600MHz RAM
Vento kasayla birlikte gelen 350W PSU
Crucial BX500 240GB SSD.

Bu linkte bir Chipset var ama indirip açacağın zaman Asus tarafından mı yoksa Intel tarafından mı yayınlandığına dikkat et. Beni de haberdar et.
Chipset güncellemeyi deneyin isterseniz.
Dostum hata bende değil farkındaysan Chipset eski muhtemelen ki arkadaş hata almış.

Dostum biraz yanlış yorumlamışsın.

Sen de yanlış tarafa bakıyorsun. 🙃Sende de eksikler var.

Öncelikle yukarıda verilenleri yapın. Sonrasında USB 3.0 Cruzer Glide aygıtınızı sistemden çıkarın.

Ek olarak konu sahibine bir sorum var. Neden 4+8GB RAM kullanıyorsunuz? Bu yapı sistemde dengesizliklere neden olur.

Öncelikle yukarıda verilenleri yapın. Sonrasında USB 3.0 Cruzer Glide aygıtınızı sistemden çıkarın.

Ek olarak konu sahibine bir sorum var. Neden 4+8GB RAM kullanıyorsunuz? Bu yapı sistemde dengesizliklere neden olur.
Hocam her şeye net bakacağız diye bir şey yok ki. İlk yazan arkadaşın yanlışını düzelttim siz de benim yanlışımı düzeltin mis gibi olur.

İşte, almadan önce araştırmak lazım.

Yeni konu aç, konu dışı mesajdan ceza yeme.

Bu linkte bir Chipset var ama indirip açacağın zaman Asus tarafından mı yoksa Intel tarafından mı yayınlandığına dikkat et. Beni de haberdar et.

Dostum hata bende değil farkındaysan Chipset eski muhtemelen ki arkadaş hata almış.
Sürücü Intel tarafından yayınlanmış. Ve Realtek ağ kartı sürücüsünü ne yapayım?
4+8 GB RAM yerine 8 GB kullanmak daha mı mantıklı olur acaba?

Sürücü Intel tarafından yayınlanmış. Ve Realtek ağ kartı sürücüsünü ne yapayım?

4+8 GB RAM yerine 8 GB kullanmak daha mı mantıklı olur acaba?
Dostum Intel tarafından yayınlanmışsa çalıştır arka planda yüklesin. Realtek ağ sürücüsü de analiz dosyasında veri alınamayan modüllerden biri olduğu için güncelle dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı