WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası

burak11213

Centipat
Merhabalar geçen aylarda bilgisayara Windows 8.1 işletim sistemi kurdum fakat bilgisayar ilk zamanlar 1-2 kere verdiği mavi ekran hatasını gün içinde sık sık vermeye başladı. Ben de araştırım ve donanımsal düzgün kurulmamış Windows veya virüs gibi şıklar çıkardım. Bilgisayar bayağı eski olduğundan %80 donanımsal dedim Yine'de biraz uğraşma sonucu Windows 10 kurma kararı aldım hiçbir sıkıntı olmadı kurulum başarı ile gerçekleşti mavi ekran falan vermedi yalnız kendini kilitlemeye başladı. Bazen bilgisayar açıldıktan 20 dk sonra bazen 1-2 saat sonra oluyor. Kilitleme derken herhangi bir işle uğraşıyorum bir anda donuyor (mouse+klavye) hiçbir fonksiyon çalışmıyor bunlara (alt F4) (CTRL alt del) de dahil. Mavi ekran almıyorum fakat şimdiki sıkıntım da bu...

Güncellemeler yapıldı eski PC zaten driverlar güncel BIOS güncel BIOS pili çıkartılıp takıldı disk temizliği vb yapıldı Intel ugulamasından herhangi bir donanım sıkıntısı var mı diye test yaptırdım geçti hespinden...

Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce sağlık taramsaını yapın ardından fotoğrafını gönderin. Eğer Pro versiyon indirdiyseniz Speed map kısmına tik atın ve çıkan yeri yeniden fotoğrafını gönderin.
Tabi tam tarama yaparak.
Burada gözüküyor mesela.

Dosya Ekleri

• HD-Tune-Pro-download-500x439.png
    HD-Tune-Pro-download-500x439.png
    236,6 KB · Görüntüleme: 23
İlk önce sağlık taramsaını yapın ardından fotoğrafını gönderin. Eğer Pro versiyon indirdiyseniz Speed map kısmına tik atın ve çıkan yeri yeniden fotoğrafını gönderin.
Tabi tam tarama yaparak

Yani böyle bir ekran verdi:

Dosya Ekleri

• 25-Temmuz-2021_17-53.png
    25-Temmuz-2021_17-53.png
    77 KB · Görüntüleme: 24
Benchmark test yapmışınız hocam error scan yapmanız lazım.
Error scan yapın oluşan görüntüyü atın ve ondan sonra Speed Map'e tıkalayark oradaki görüntüyü de atın.

Benchmark test yapmışınız hocam error scan yapmanız lazım.
Error scan yapın oluşan görüntüyü atın ve ondan sonra Speed Map'e tıkalayark oradaki görüntüyü de atın.

Tamamdır error scan testi başladı birazdan göndermiş olurum.

Tamamdır error scan testi başladı birazdan göndermiş olurum

Error scan testi yarıya gelmişti fakata eskiden almış oldugum mavi ekran hatası yine verdi ve reset attı. Mavi ekran hatası yine başladı gibi gözüküyor. Ben en iyisi mavi ekran hatası ile ilgili konu açım.

Merhabalar cihazım bu 2.3 aydır bayağı bir mavi ekran hatası alıyorum bütün her şeyi denedim format attım dün ve bugün yine aynı sorun oldu.
Bu aralar çok sık vermeye başladı (cihazı temizledim + güncellemeler yapıldı + BIOS çıkartılıp takıldı + BIOS güncellendi + RAM HDD vb parçalar çıkartılıp takıldı).
Bütün sonuçları denedim fakat yine de aynı cihaz bayağı eski bu arada.

Tamamdır error scan testi başladı birazdan göndermiş olurum.

Error scan testi yarıya gelmişti fakata eskiden almış oldugum mavi ekran hatası yine verdi ve reset attı mavi ekran hatası yine başladı gibi gözüküyor ben en iyisi mavi ekran hatası ile ilgili konu açım.

Hayır Windows içindeki minidump dosyalarını bir RAR'a atarak bize link gönder.

Windows içindeki minidump doslayalarını internete yükleyerek bizimle paylaşır mısın?

Geri
Yukarı