Wi-Fi 30 Mbps Ethernet 71 Mbps hız veriyor

Ivar Lothbrok

Hectopat
Daha fazla  
Wi-Fi ile 30 Mbps hız aldığım internet Ethernet kablosu ile 71 Mbps hız veriyor. Bugün geçtim bu pakete. Önce param boşa gitti diye korktum ama Ethernet bağladığımda 70 Mbps alabildiğimi fark ettim. Bunun nedeni nedir? Laptop kullanıyorum bu arada. Annem de odamdan oturma odasına doğru kablo çekmeme izin vermiyor, onu nasıl ikna edebilirim? Diyor ki "sarmaş dolaş istemiyorum kablo geçmesini".

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi ile 30 Mbps hız aldığım internet Ethernet kablosu ile 71 Mbps hız veriyor. Bugün geçtim bu pakete. Önce param boşa gitti diye korktum ama Ethernet bağladığımda 70 Mbps alabildiğimi fark ettim. Bunun nedeni nedir? Laptop kullanıyorum bu arada. Annem de odamdan oturma odasına doğru kablo çekmeme izin vermiyor, onu nasıl ikna edebilirim? Diyor ki "sarmaş dolaş istemiyorum kablo geçmesini".

2.4GHz modemlerde en fazla 40megabit alabiliyorsun. Bende bir ara araştırdım bunu herkes 5GHz AC modem al dedi.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Ya dediğiniz gibi 5 GHz modem alacağım ya da ethernet kablosu için ikna etmeye çalışacağım.
Sizin yine iyi Wi-Fi ile 0.80 Ethernet ile 20 Mbps.
Çok sıkıntılı bir durum ya.
2.4 GHz ile bağlanıyorsanız doğal. 5 GHz bir modem alın.
Tamamdır, teşekkürler.
Kablo sorununda onu ikna etmekten başka seçeneğin yok. Ben Wi-Fi kartı aldım mesela.
Çalışacağım, sağolun.

5Ghz bandının çekim mesafesi düşük olduğundan modemin bulunduğu konum ile odan arasındaki mesafe kısaysa etki edecektir. Aksi takdirde bilgisayarın 5Ghz bağlantısını göremeyecek ve bağlanamayacaksın. Aklında bulunsun.

TP-link'in Powerline modellerine göz gezdirin. Ben de 3-4 sene önce tuttuğum evde modeme uzak konumdaydım. Kablo çekmek istemediğim için bu ürüne denk geldim aldım.

Mantığı şu; binanın elektrik tesisatının üzerinden internet hizmeti aktarıyor. İçinden iki aparat çıkıyor prize takılan. Modemden çıkan ethernet kablosunu birine, diğerinden ise yine ethernet kablosuyla prizden bilgisayarına bağlıyorsun.

Ben verimli kullanamamıştım çünkü eski yapılarda elektrik altyapısı da çelimsiz olabiliyor. Ses kartımdan parazit sesi gelmişti. Vazgeçip modemin yanına taşınmıştım.

Şu an durum nasıl bilmiyorum ama kullanıcı yorumlarını da gözeterek düşünebilirsiniz.

5Ghz bandının çekim gücü düşük olduğundan modemin bulunduğu konum ile odan arasındaki mesafe kısaysa etki edecektir. Aksi takdirde bilgisayarın 5Ghz bağlantısını göremeyecek ve bağlanamayacaksın. Aklında bulunsun.
Teşekkür ederim bilgi için.
TP-link'in Powerline modellerine göz gezdirin. Ben de 3-4 sene önce tuttuğum evde modeme uzak konumdaydım. Kablo çekmek istemediğim için bu ürüne denk geldim aldım.

Mantığı şu; binanın elektrik tesisatının üzerinden internet hizmeti aktarıyor. İçinden iki aparat çıkıyor prize takılan. Modemden çıkan ethernet kablosunu birine, diğerinden ise yine ethernet kablosuyla prizden bilgisayarına bağlıyorsun.

Ben verimli kullanamamıştım çünkü eski yapılarda elektrik altyapısı da çelimsiz olabiliyor. Ses kartımdan parazit sesi gelmişti. Vazgeçip modemin yanına taşınmıştım.

Şu an durum nasıl bilmiyorum ama kullanıcı yorumlarını da gözeterek düşünebilirsiniz.

Hemen göz atacağım. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı