Wi-Fi adaptör ile oyuna girince internet kopuyor

TheWordZ

Hectopat
Merhabalar öncelikle. Sorunum başlıkta belirtiğim gibi. Tenda U1 marka Wi-Fi adaptör kullanıyorum. Normal günlük kullanımda hiçbir sorunu yok ama oyuna girince internet kesiliyor. İster yazılımla kullanayım ister yazılımsız kullanayım sonuç yine aynı. Wi-Fi adaptörü laptopta denedim. Kendi Wi-Fi'sini devre dışı bırakıp Tenda'yı taktım. Oyuna sorunsuz girdi. Hiçbir şekilde kopma olmadı. Yani Wi-Fi adaptör sorunsuz anlamına geliyor. Ama masaüstü bilgisayarda kopma oluyor oyunlarda. Format attım, sonuç yine değişmedi. Yardımlarınız bekliyorum. (Wi-Fi adaptör servisten değiştirilip geldi)

Tamamdır hocam o zaman cdden kurayım bide.Yalnız benim masaüstünde dvd okuyucu yok. İnternet kafede bilgisayarda vardır diye düşünüyorum. İnternet kafede cd yi takıp cd deki dosyaları flasha atsam sorun çıkar mı acaba ?

Teşekkür ederim

Hocam ürün sorunsuz çalışıyor sağ olun. Ama bir sorum daha var izniniz olursa Wi-Fi adaptörü anakartın USB'lerine taktığımda sorun devam ediyor(CD driver yazılımı ile) fakat kasa USB'lerini takınca sorunsuz çalışıyor. Anakart USB'si ile kullanamaz mıyım?(anakart üzerindeki USB 2.0 portundan denedim, USB 3.0 ile denedim sonuç aynı) şimdiden teşekkürler.

@Osmanbnm

Son düzenleme:
Teşekkür ederim

Hocam ürün sorunsuz çalışıyor sağ olun. Ama bir sorum daha var izniniz olursa Wi-Fi adaptörü anakartın USB'lerine taktığımda sorun devam ediyor(CD driver yazılımı ile) fakat kasa USB'lerini takınca sorunsuz çalışıyor. Anakart USB'si ile kullanamaz mıyım?(anakart üzerindeki USB 2.0 portundan denedim, USB 3.0 ile denedim sonuç aynı) şimdiden teşekkürler.

@Osmanbnm

Hocam kasa usb portları yine anakarta bağlı ? Yani herhangi bir sorun olmaması lazım hocam ?

Hocam kasa usb portları yine anakarta bağlı ? Yani herhangi bir sorun olmaması lazım hocam ?
Oluyor hocam anlamadım bende

Yani hocam anakartın bütün usb portlarını denedim. Valoranta giriyorum menüde atıyor. Kasa usblerini deniyorum hiçbirinde sorun yok. Anakartın usbleri de sağlam sorun ne olabilir acaba ? Öne takınca adaptör beyaz kasa siyah olunca güzel bir görüntü olmuyor. Anakart usbsinde kullanma yolu yok mu acaba ? Kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi ?

Hocam sorun tekrardan başladı. Bu model gerçekten sıkıntılı bir model. Bence satılmaması gerek.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı