Wi-Fi adaptör ping ve yavaşlık sorunu

332707

Hectopat
300 Mbps Wireless adaptör ile Wi-Fi'ye bağlanarak bilgisayarı kullanıyorum ama ne Online oyun oynayabiliyorum ne bir şeyi hızlıca indirebiliyorum. Modem ile kasa arasında 6 metre uzaklık var 4 diş çekiyor ama Online bir oyuna girdiğimde ping sürekli oynuyor 150'den aşağı inmiyor 990'a kadar çıkıyor ve oynamak imkansız oluyor. Bir şey indirirken de indirme hızı sürekli oynuyor internet 16 Mbps bir dosyayi 1.3/1.7 MB'lerde indirmesi gerekiyor. İndirme hızı sürekli inip çıktığı icin 2 saatte inmesi gereken dosya 4 saatte falan iniyor indirme hizi 200 KB'lere kadar düşüp tekrar geri artiyor hic sabit kalmiyor 1 MB'lerde. Telefonda mobil oyun oynarken modeme yakın oluyorum ping sabit ve az oluyor PC'de yaşadığım bu sorun Wireless adaptör kullandığım için mi oluyor ethernet kablosu ile bağlantı kursam düzelir mi? Adaptörün sürücüsü güncel. Ethernet kablosu alırsam bunu almayı düşünüyorum nasıldır? Ve bir laptopum da var laptoplara ethernet kablosu takılır mı onda da modemin çok yakınında olmadıkça ping sorunu oluyor Wi-Fi ile.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı