Wi-Fi adaptörü önerisi

Rizacan67

Kilopat
Daha fazla  
Elimde yukarıdaki üründen var ama şu sorunları yaşıyorum;
  1. İnternet ara ara kopmalar yaşanıyor.
  2. Aparat sanki kapanmış gibi bilgisayar wifi hiç görmüyor sonrada kendine geliyor.
  3. Sürekli ping sorunu yaşıyorum.
  4. En önemli olarak da hız sorunu var. Hızım 75 Mbps ama bu aparat ile en fazla 24 - 25 arası alabiliyorum ve bu da çok can sıkıcı bir durum (Modem 5 GHz destekliyor).
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Fiyat çok uçuk olmazsa sevinirim, F/P ürünü arıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
90 lira verilecek bir ürün değil. TP-LINK TL-WN722N alınabilir.
Bütçeniz varsa biraz daha çıkıp AC alabilirsiniz.

Elimde yukarıdaki üründen var ama şu sorunları yaşıyorum;
  1. İnternet ara ara kopmalar yaşanıyor.
  2. Aparat sanki kapanmış gibi bilgisayar wifi hiç görmüyor sonrada kendine geliyor.
  3. Sürekli ping sorunu yaşıyorum.
  4. En önemli olarak da hız sorunu var. Hızım 75 Mbps ama bu aparat ile en fazla 24 - 25 arası alabiliyorum ve bu da çok can sıkıcı bir durum (Modem 5 GHz destekliyor).
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Fiyat çok uçuk olmazsa sevinirim, F/P ürünü arıyorum. Şimdiden teşekkürler.
Merhabalar, öncelikle bilgisayar için kullanacaksanız, bunun gibi bir şey kesinlikle öneririm hız konusunda, ping konusunda hiç bir sorun yaşamıyorum normal kablolu bağlantı gibi.

90 lira verilecek bir ürün değil. TP-LINK TL-WN722N alınabilir.
Bütçeniz varsa biraz daha çıkıp AC alabilirsiniz.

Valla o zaman mecburi olarak almak zorunda kaldım başka ürün bulamamıştım şuan pişmanım sizin dediğiniz ürüne bakacağım teşekkürler

Merhabalar, öncelikle bilgisayar için kullanacaksanız, bunun gibi bir şey kesinlikle öneririm hız konusunda, ping konusunda hiç bir sorun yaşamıyorum normal kablolu bağlantı gibi.

valla fiyat olarak biraz uçuk ama çoğu yerde sık kullanılanlara ekledim indirim olursa alacağım teşekkür ederim

kesinlikle ama kesinlikle tp link alma kardeşim büyük hata yaparsın
bende ac600 t2u var artık sinirlerim zıplama noktasına geldi aldım bozukmuş değiştirdim yenisini taktım biraz kullandım sürücüsünü yükleyim dedim sürücüyü yükleyince çalışmamaya başladı hergün oyunlarda 4000-5000 ping görüyorum üstelik sorun internetle alakalı değil aynı anda leptop kullandığımdan biliyorum biraz soruşturduğumda ürünün çok yeni olduğunu söylediler ama sürücü bile kabul etmiyor bana kalırsa tp linkten uzak dur asus almadığıma pişmanım ayrıca
hocam bunun çalışma prensibi hakkında bilgi verirmisiniz kablolu derken nasıl oluyor ?

hocam bunun çalışma prensibi hakkında bilgi verirmisiniz kablolu derken nasıl oluyor ?
Şöyle elinizde 2 adet cihaz oluyor birisini modemin yanında ki bir prize diğerini bilgisayarınızın yakınında ki bir prize takıyorsunuz. Yalnız bu prizler akım korumalı olmamak durumunda küçük bir not. Modemin yanında ki cihazı Ethernet kablosu ile modeme bağlantı yapıyorsunuz. İkinci cihazı da aynı şekilde bilgisayarınıza bağlıyorsunuz aynı mantık ile. Bu cihazlar interneti prizden aktarıyor ve şuana kadar bir kopma yada ping, indirme hızında düşüklük yaşamadım, gayet memnunum.

Şöyle elinizde 2 adet cihaz oluyor birisini modemin yanında ki bir prize diğerini bilgisayarınızın yakınında ki bir prize takıyorsunuz. Yalnız bu prizler akım korumalı olmamak durumunda küçük bir not. Modemin yanında ki cihazı Ethernet kablosu ile modeme bağlantı yapıyorsunuz. İkinci cihazı da aynı şekilde bilgisayarınıza bağlıyorsunuz aynı mantık ile. Bu cihazlar interneti prizden aktarıyor ve şuana kadar bir kopma yada ping, indirme hızında düşüklük yaşamadım, gayet memnunum.
Akım korumalı olup olmadığını nasıl anlayacağım ? Odamdaki hat çalışıyor bu arada

Bknz. akım korumalı prizler genel de üzerlerin de anahtar olur açma kapama işlemi yapılan. Birde o elektirik kablosunun prize girdiği silindirik boşlukların iç kısmı kapalı olur. Link de ki ürünleri incelerseniz anlarsınız demek istediğimi. Bende çok bilgili değilim bu konuda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı