Wi-Fi Ağ Menzilini Genişletme

Jason Hudson

Kilopat
Makaleler
10
Yer
ANKARA
Merhaba, ev internetimi binadaki komşum ile paylaşmak istiyorum fakat onun evi bana ters olduğu için benim internetime Wi-Fi ile bağlanmakta zorlanıyor. İnternetimden yararlanması için Wi-Fi menzilini nasıl genişletirim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhaba, ev internetimi binadaki komşum ile paylaşmak istiyorum fakat onun evi bana ters olduğu için benim internetime Wi-Fi ile bağlanmakta zorlanıyor. İnternetimden yararlanması için Wi-Fi menzilini nasıl genişletirim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İki yol var. Eğer mümkünse en temizi direk modemden kablo çekmek.
Eğer kablo çekmek mümkün olmayacak ise ben kendi evimde tüm odalarda kayıpsız wifi kullanmak için ŞU ürünü kullanıyorum. Şu an üretimi yok ve stoklarda pek bulunmuyor. Ancak muadili bir ürün işinizi görebilir.

Tabii modem ile komşunuzun dairesi arasında kaç adet duvar var, bu duvarlar hangi malzemeden? gibi sorular da sorulmalı.

@Sertaç Binli Modemden kablo çekmemiz zor gibi görünüyor. Komşumla aramızda 4-5 tane duvar var tahmini. Benim aklıma şöyle bir şey geliyor. Mesela antenli Wi-Fi benzeri bir aygıt alacak, onu kendi bilgisayarına bağlayacak yazılımını vs yükleyecek, benim ağa bağlanacak ve benimkini de kendi evine dağıtacak. Var mı böyle bir şey?

Bu şekilde bir cihaz var mı emin değilim. Yani istediğiniz şey, komşunuzun bilgisayarına bağladığı aygıt hem sizin modeminizdeki ağı alacak, hem de komşunuzun evine yayın yapacak. Hem alıcı hem de verici bir cihaz olmalı. Açıkçası pek sanmıyorum.
En temizi kaliteli ve uzun menzilli bir access point. Direk komşunuzun evinde prize takılacak. Sizin ağınızı alacak ve komşunuzun evine dağıtacak. Ancak zaten sorun komşunuzun evinde sizin ağınızın sinyalinin düşük olmasıysa, AP pek işe yaramayacaktır.

Benim tavsiyem, sizin evinizde, sizin modeminize kablo ile bağlanacak, ilk mesajımda belirttiğim gibi kuvvetli sinyal yayacak bir anten.

Ben linkini verdiğim ürünü kullanıyorum ve evimizden yaklaşık 300m ötedeki otobüs durağında beklerken evin wifi ağına bağlı kalabiliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı