Wi-Fi ağı nasıl genişletilir?

Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, kısaca sorunumu size belirtmek isterim. 5GHz / Wi-Fi 5 modeme sahibim ama alıcım 2.4GHz. İnternetten araştırdım laptop olduğu için adam akıllı alıcılar yok ve olanlarda USB, USB PCI veri hızına yetişemeyeceği için vazgeçtim. Şimdi aklımdaki fikir şu, 5GHz destekleyen router alıp ana modemle birbirine bağlasam ve o bağlı routerıda Ethernet ile bilgisayarıma aktarmayı düşünüyorum. Bunun imkanı var mıdır ve imkanı varsa router tavsiye edebilir misiniz? ( bütçe var ama yine de çok yukarıya çıkmasak iyi :D )

Laptopun Ethernet girişi en fazla kaçı destekliyor?

Modem 1 tane 1000MBPS desteği ve 3 tane 100Mbps desteği vardır. Kullanacağım router ise Full 1000MBPS çıkışlı. ( hocam yapma istememin sebebi 10 metrelik Ethernet kablosu ile evi çehenneme çevirmemek. Aklımdaki plan ana modemle routerı 5GHz bandında köprülemek ve routerdan kendi laptopuma Ethernet çekmek )

Modem 1 tane 1000MBPS desteği ve 3 tane 100Mbps desteği vardır. Kullanacağım router ise Full 1000MBPS çıkışlı. ( hocam yapma istememin sebebi 10 metrelik Ethernet kablosu ile evi çehenneme çevirmemek. Aklımdaki plan ana modemle routerı 5GHz bandında köprülemek ve routerdan kendi laptopuma Ethernet çekmek )
Anladım. Routerı laptop nereye giderse oraya taşıyacaksınız.

Siz bunu internete daha hızlı bağlanmak için mi yapıyorsunuz?

Geri
Yukarı