Çözüldü Wi-Fi alıcısı ne işe yarar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

demircay

Kilopat
Makaleler
1
Az önce sosyalde bir konu gördüm. Ne işe yaradığını bilmediğim için sizlere sormak, detaylı bilgi almak istedim. Wi-Fi alıcısı nedir? Hangi durumlarda kullanılabilir?

Örnek: Modemim odamda. Salonuma kesik kesik internet aktarıyor. Bu Wi-Fi alıcısı ürününü alırsam sorun çözülür mü?

Çözüm
Az önce sosyalde bir konu gördüm. Ne işe yaradığını bilmediğim için sizlere sormak, detaylı bilgi almak istedim. Wi-Fi alıcısı nedir? Hangi durumlarda kullanılabilir?

Örnek: Modemim odamda. Salonuma kesik kesik internet aktarıyor. Bu Wi-Fi alıcısı ürününü alırsam sorun çözülür mü?

O konuyada cevap yazmıştım bu konuyada yazayım :D, Wi-Fi alıcısı bazı laptoplar Wi-Fi kartları bozulduğunda veya anakartında dahili Wi-Fi alıcısı bulunmayan bir anakart alındığında kullanılabilir. Eğer anakartda dahili bir Wi-Fi alıcısı yok ise Wi-Fi özelliğini kullanamazsınız. İşte Wi-Fi alıcısıda buna yarar.

O konuyada cevap yazmıştım bu konuyada yazayım :D, Wi-Fi alıcısı bazı laptoplar Wi-Fi kartları bozulduğunda veya anakartında dahili Wi-Fi alıcısı bulunmayan bir anakart alındığında kullanılabilir. Eğer anakartda dahili bir Wi-Fi alıcısı yok ise Wi-Fi özelliğini kullanamazsınız. İşte Wi-Fi alıcısıda buna yarar.

Çözüm
Peki bu durum için ne önerebilirsiniz? @quarest

Eğer internetiniz ile alakalı bir sorun yok ise ya alıcıdan kaynaklı bir sorun vardır ya da mesafeden, eğer kabloluda veya 5G de stabil bir bağlantı alıyorsanız modemin yakınından, bir tek PC'den alamıyorsanız kaliteli bir Wi-Fi alıcısı alabilirsiniz, fakat tüm cihazlarda mesafe arttıkça kalite düşüyor diyorsanız modem değiştirin veya router satın alın.

Geri
Yukarı