Wi-Fi bağlantısını güçlendirme

Merhabalar, yaklaşık 7-8 yıldır Superonline kullanıyorum ve gerçekten çok ama çok şikayetçiyimç sözde fiber 25 Mbps internetim var fakat oyunlarda pingim çıkıyor, maksimum 2.1 Mbps ile indirebiliyorum. Müşteri temsilcisini aradığımda da robot çıkıyor. Modemimiz Wi-Fi tabanlı çalıştığından internette yavaşlama var doğal olarak fakat biraz da bilgisayarıma uzak modem. Hiç hayatımda kablolu internet kullanmadım. Bunun yanı sıra kablolu internet kullanabilir miyim, bunu dahi bilmiyorum. Acaba Wi-Fi bağlantısı güçlendiriciler gerçekten işe yarıyor mu? Bu konuya başka bir alternatifiniz varsa yazabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir Wi-Fi sinyal arttırıcı, kablolu bağlantı kadar sağlıklı sonuç vermez. Bilgisayarı evde sabit kullanıyorsanız kesinlikle kablolu bağlantı yapın, ping değerleriniz ve indirme hızınız düzelecektir.

acaba wifi'yi kullandığım modemden kablo çekebilir miyim çekebilirsem nasıl çekerim ?
Çekebilirsiniz, ethernet kablosu almanız gerekiyor. Modem aldığınızda yanında gelmiştir muhtemelen kablo, bir bakın kutusu falan duruyorsa. Bir tarafını modemde bulunan ethernet girişine, diğer tarafını da bilgisayarın yan kısmında bulunan ethernet girişine takın.

Geri
Yukarı