Wi-Fi Güçlendirme

yetkliabi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Komşudan wifi kullanıyorum ortaklaşa. 30 TL - 30 TL ödüyoruz. Çok gıcık bir herif ama ne yapalım internet yok başka :D
Arkadaşlar ama bu wifi benim evde sadece bir odadan çekiyor, bu sorun değil çünkü sürekli aynı odadayım no problem :D
Ama şöyle bir şey var. Bildiğiniz koltuğu düşünün, koltuk pencere kısmına dayalı. Ben koltuğun tepesinde kullanıyorum bunu koltuğada oturup giriyorum.
Eskiden 2 çubuk çekiyordu gayet memnundum. Dün naptıysa koltuğun tepesinden aşağıya bile indirdim 2-3 çekmeye başladı oyun bile oynadım :) Gayet güzel çekti ama 1 günlüğüne.
Zannedersem modemin yerini değiştirdi sonradan tekrar değiştirdi. Şu an arada 0 çekiyor zar zor 1 çubuk çekiyor sürekli kopuyor gücü çok zayıf.
Anladığım kadarıyla 10-15 metre falan yaklaştığında bu modem süper çekecek 4 çubuk gibi. Herifle konuşamam gıcık herifin teki.
Bildiğim kadarıyla wifi router, repeater, menzil arttırıcı gibi aygıtlar var o_O
NOT: Bu repeater aygıtı şu mantıkla çalışıyor diye öğrendim, yanlış biliyorsam lütfen yeşillendirin beni. Bu aygıtı bağlandığın wifi ağını aynı şekilde dağıtmak için kullanıyorsun. Diyelimki ağ benimki gibi koltuk tepesinde 1-2 çekiyor anca, bu repeater aygıtını oraya koyuyorsun, sen o bağlantıyı salondan falan çekiyorsun bu oluyor. Eğer buysa bu benim işimi görmez.
Diğerleri nedir ?
Bana açıkça sinyal arttırıcı, menzil arttırıcı lazım.
Şuan koltukta 0-1 çubuk arası çekiyor. Bu zannedersek 20-30 Metreden çeken bir bağlantı olsa gerek ? 1 Çubuk çekmesi için kaç metre gerekir bilemiyorm göz kararı 25 metre diyebilirim tabi aradaki engellere görede değişebilir ama 1 çubuk, 25 metre diyelim.
Bu bağlantıyı 100 Metre gibi çektirebilirmiyim var mıdır böyle bişey ?
Açık konuştuğumu düşünüyorum, anlamadıysanız lütfen sorun. Benim için çok önemli :) Öğrenciyiz sonuçta.
NOT 2: Bu aygıtı aldım diyelim, nasıl birşeydir bu menzil arttırıcı ? Mesela bilgisayara usb gibi bağlıyormuyuz bir şeyi ? Ekstra ağ adaptörü gibi bir şey mi ? Bu aygıt 100 metre falan ötedeki tüm ağlarımı çekiyor, yoksa sadece senin belirttiğin, senin çektiğin ağımı çekiyor.
Eğer başkalarınıda çekiyorsa bildiğin 100 metre falan yaklaştırıyorsa. Süper bir şey bu 4-5 çeker resmen :)
Lütfen bilgilendirin beyler bu konularda bilgisizim internet o kadar kötü ki bu konuyu açmak için saatlerce uğraştım bide üyelik maildir çile çektim la millet 4.5 bahsediyor biz nelerle uğraşıyoz :D internet yavaşlığından araştırma yapamadım videolar falan izleyemedim konuyla ilgili. Çektiği zaman süper kaliteli hızı sıkıntı yok.

Ek olarak;

Netis WF2505 150Mbps N USB High Power Wireless Adaptör Fiyatı

Bu bir iş görür mü ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı