Wi-Fi ile 1 Gbps için modem önerisi

Bütçe
3500
Merhaba hocam,

Millenicom'u arayıp öğrenebilir misin? Modeminiz Gateway mi?
modeminiz eğerse gateway modem ise herhangi wan portu olan bir cihaz alıp çalıştıramayabilirsiniz, buna izin de vermeyebilirler.
ben SOL kullanıyorum, Ont'den modemime(gateway) ethernet çıkışı var. SOL kesinlikle PPPoE şifresi paylaşmıyor ve ayrıca kendi belirledikleri cihazları kullanıyolar.
önce ISP'yi arayıp cihaz değişikliği uyumlumu diye öğrenmeni öneririm.
Ayrıca TT tarafında Gpone sisteminde de sadece kendi belirledikleri cihazlar kullanılıyor. Dikkatli olmanda fayda var.

Merhaba hocam,

Millenicom'u arayıp öğrenebilir misin? Modeminiz Gateway mi?
modeminiz eğerse gateway modem ise herhangi wan portu olan bir cihaz alıp çalıştıramayabilirsiniz, buna izin de vermeyebilirler.
ben SOL kullanıyorum, Ont'den modemime(gateway) ethernet çıkışı var. SOL kesinlikle PPPoE şifresi paylaşmıyor ve ayrıca kendi belirledikleri cihazları kullanıyolar.
önce ISP'yi arayıp cihaz değişikliği uyumlumu diye öğrenmeni öneririm.
Ayrıca TT tarafında Gpone sisteminde de sadece kendi belirledikleri cihazlar kullanılıyor. Dikkatli olmanda fayda var.
Çok teşekkürler. Arkadaşta wifi 5 modem var. Onu alıp denesem bu sorulara cevap bulurum diye düşünüyorum ? PPPoE için kullanıcı adı ve şifreye sahibim bu arada.

Çok teşekkürler. Arkadaşta wifi 5 modem var. Onu alıp denesem bu sorulara cevap bulurum diye düşünüyorum ? PPPoE için kullanıcı adı ve şifreye sahibim bu arada.
Evet deneme yapmanızda fayda var sadece PPPoE şifresi değil MAC Access sistemi de kullanılıyor. Yani MAC adresine izin vererek internete erişim verdikleri oluyor.
testiniz masraf için çok önemli. Umarım çalışır.

Selamlar. Başka bir arkadaşım da Millenicom 1Gbps ye geçti. Ona Wifi 6 modem vermişler. Bende talepte bulundum baya zorlandı müşteri hizmetleri ama şuan wifi 6 modem verdiler. ZTE ZXHN H3600 modem verdiler. Kablosuz 810 mbps hız alıyorum şuan.

İnternet sağlayıcınızdan ısrarla isteyiniz 😄

Selam. Başka bir arkadaşım da Millenicom 1Gbps'ye geçti. Ona Wi-Fi 6 modem vermişler. Bende talepte bulundum bayağı zorlandı müşteri hizmetleri ama şu an Wi-Fi 6 modem verdiler. ZTE Zxhn H3600 modem verdiler. Kablosuz 810 Mbps hız alıyorum şu an.

İnternet sağlayıcınızdan ısrarla isteyiniz 😄

Merhaba konunun üzerinden biraz geçmiş ama kusura bakmayın. Fibermill için TT altyapısını kullanabiliyor muyuz?

Geri
Yukarı