Wi-Fi ile bağlıyken ping yükseliyor

loveyy

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. İlgili diğer konuları inceledim ve benim sorunum bunlara benzer olsa da aynı durum değil. Kablolu bağlantı kullanırken hiç sorun yok ama Wi-Fi bağlantısındayken sürekli olarak ping aşırı yükseliyor ve düşüyor. Bu çok sık oluyor ve oyun oynamak imkansız oluyor. Servis sağlayıcısı sorunun müşteri kaynaklı olduğunu söylüyor. Sorun ne olabilir arkadaşlar?
Ping.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS oyunu değil LoL oynuyorum. Ping değeri 18 iken aniden 500, 2000, 1000 oluyor ve tekrardan düşüyor. Tüm Wi-Fi kullanan arkadaşlarda böyle mi acaba? Çok sık oluyor ve aşırı fazla yükseliyor.

FPS oyunlarını Wi-Fi bağlantısı ile oynayamazsın. Bu durum Wi-Fi bağlantısında ki kopmalardan yani dalgalanmalardan dolayı oluşur. Eğer sen kablolu bağlantıda sorun yaşasaydın problem var diyebilirdik. Fakat sorunun yok. FPS oyunları için kablolu bağlantı şart.
FPS oyunlarını Wi-Fi ile oynuyorum ve herhangi bir ping sorunu yaşamıyorum ezbere cevap vermeyin insanlara.

USB Wi-Fi ile oyuna giriyorum pingim 500 kablolu ile 18 ms yi geçmiyor? Neyin ezberi bu açıklar mısın?
Güzel kardeşim o senin sorunun, sen sorun yaşıyorsun diye herkes aynı sorunu yaşayacak diye bir kural mı var? Kablolu 12 ms Wi-Fi 12 ms gayet akıcı bir şekilde oyun oynayabiliyorum. Sen Wi-Fi kullanırken ping problemi yaşıyorsun diye herkes yaşıyor demek olmuyor, bu gözlerini kapatıp "Ben onları göremiyorsam onlar da beni göremez!" demekle aynı derecede saçma bir söylem :D

Güzel kardeşim o senin sorunun, sen sorun yaşıyorsun diye herkes aynı sorunu yaşayacak diye bir kural mı var? Kablolu 12 ms Wi-Fi 12 ms gayet akıcı bir şekilde oyun oynayabiliyorum. Sen Wi-Fi kullanırken ping problemi yaşıyorsun diye herkes yaşıyor demek olmuyor, bu gözlerini kapatıp "Ben onları göremiyorsam onlar da beni göremez!" demekle aynı derecede saçma bir söylem :D

Müthiş bir açıklama. O kadar etkilendim ki bütün soru işaretlerine çözüm buldunuz. Bravo. Buyurun takdir belgeniz. 😂

Merhaba. İlgili diğer konuları inceledim ve benim sorunum bunlara benzer olsa da aynı durum değil. Kablolu bağlantı kullanırken hiç sorun yok ama Wi-Fi bağlantısındayken sürekli olarak ping aşırı yükseliyor ve düşüyor. Bu çok sık oluyor ve oyun oynamak imkansız oluyor. Servis sağlayıcısı sorunun müşteri kaynaklı olduğunu söylüyor. Sorun ne olabilir arkadaşlar?
Eki Görüntüle 986842
Bendede bunun tersi oluyordu nedense

Geri
Yukarı