Wi-Fi kanalı değişince hız artıyor

Procyon

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba;

Türk Telekom'un fiber modemini kullanıyorum. Ancak hız problemi yaşıyorum. Bir şey fark ettim ve kanal değiştirince hız normale dönüyor. Bunu sürekli manuel yapıyorum neden böyle bir problem oluyor. Mesela sorun yaşayınca 1. kanala geçiyorum tekrar yaşadığımda ise 2. kanala geçiyorum sürekli değiştiriyorum bu şekil de ve bu durumdan bıktım. Ne yapmak gerekiyor diğer modemlerle mi çakışıyor? Ben bunu otomatiğe aldığımda da aynı problemi yaşıyorum. Ayrıca sitede ki diğer insanlar neden bu sorunu yaşamıyor?

Aslın da ben kullanılan kanallara bakıyorum yoğunluğa göre tercih ediyorum. 20 MHz de kullanıyorum 40'ta problem oluyor galiba.

Onu da mümkünse otomatikte kullanın sadece 5GHz ağları 80MHz kullanmanızı öneriyorum kalan ayarlar otomatikte kalabilir kanal ayarı otomatikte sıkıntı çıkıyor dediğiniz için manuel ayar önerdim.

Onu da mümkünse otomatikte kullanın sadece 5GHz ağları 80MHz kullanmanızı öneriyorum kalan ayarlar otomatikte kalabilir kanal ayarı otomatikte sıkıntı çıkıyor dediğiniz için manuel ayar önerdim.
"Mevcut işlem geçersiz, lütfen konfigürasyon parametrelerini kontrol edin" hatası veriyor ZXHN H298A V1.0 TTN bu modemde.

Güncel problem devam ediyor varmı çözümü olan ? ZXHN H298A V1.0 Bu modemi kullanıyorum..

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı