Wi-fi Kanalları ve Yavaşlama

AnewAge

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Superonline 20 mbit kablosuz internet kullanıyorum... Wi-fi adaptörüm Air 2410 300mbps lik iyi bir parça... Modem ise Superonline nın verdiği Pirelli PRG E4202G . Biliyorsunuzdur Wi-fi lar için kanallar var 1 ile 13 arasında... En iyi kanal nedir?

Ve şimdi de sorunuma gelelim;

Ben interneti 20-30 dk full hızda (2mb/sn) kullandıktan hemen sonra hız düşüyor. Hani sağ alt köşede bağlantımıza sağ tıklayıp "durum" deidğimizde sinyal kalitesi ve hız gibi unsurları gösteriyor ya.. Ordaki hız (1, 2, 5.5, 11, 18, 24, 36, 48, 54) modemi ilk açtığımda 48-54 arası gidip geliyor.. Bi 30 dk kullandıktan sonra bir bakıyorum 5.5-11 bazen 18 gibi değerler oluyor ve internetimi tam hızda kullanamaz oluyorum... Hatta bazen 1 veya 2 mb düşüyor google a bile girilmiyor... Böyle durumlarda kanal değiştirin dediler fakat değiştiriyorum yine bir 15 dk güzel yani 36-48 mb arası sonra yine 11-5.5 fln olmaya başlıyor bunun nedeni nedir? Çözümü varmı? Lütfen yardım edin.. Boşu boşuna mı 20mbit e para veriyorum ya :( Hız düştüğünde en fazla 300kb hıza çıkıyor... Kullandığım kanallar ; 13 ve 6

13 de iken sinyal kalitesi full oluyor ve hızda 48-54 mb arası fakat 30 dk kullandıktan sonra 1 mb e kadar düşüyor. Sonra 6 ya alıyorum 6 da iken de sinyal kalitesi 4 çubuk filan. Hız ise 36-48 bazen 24 oluyor ve yine 15-20 dk sonra o da 2 veya 5.5 mb a düşüyor...

Modem ile odamın arasında 2 oda var fakat wi-fi adaptörüm tüm apartmanı çekiyor zaten :) Herkese teşekkürler

802.11g yaptım şimdilik bir sorun yok.. Aklıma şöyle bir şeyde geldi: bu hız oynamaları modemin çok ısınmasından da kaynaklanıyor olabilir... Ben bir superonline arayıp durumu anlatıcam ve ısındığını söylicem... Yardımların için saol Recep Abi.. Canlı yayınını kaçırdım ama banttan izledim :)

Benim eski modem aşırı ısınıyordu. İnternetim 3-4 dk'lık gidiyordu. Birgün aşırı ısındığını hatta yandığını fark ettim. Bende içini söküp işlemcisine termal macun sürüp ince bir alüminyum koymuştum. Ve sonra kesilmeler ortadan kalkmıştı. :D

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı