Çözüldü Wi-Fi kartı bozuk olabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar.

Superonline hız düşmesini kabul etmeyerek; bilgisayarımın driver ya da Wi-Fi kartında sorun olduğunu söyledi.

Ethernet kablosu ile bağlandığımızda, vaat ettikleri hızı alabiliyorum. Wi-Fi driverları da güncel.

Bilgisayarın yanında telefon ve bilgisayardan test yaptırdılar.

Bilgisayar 2.4 GHz kanaldan 2 küsur Mbps değere inerken aynı anda telefon 20'lerde.

Ancak 5 GHz kanalından, 35 civarı sonuç çıkıyor ve bu sefer telefon ve bilgisayar değerleri aynı.

Eğer Wi-Fi kartı bozuk olsaydı, 2.4 ve 5 kanalları arası bu kadar fark olur muydu? Yoksa her ikisinin devresi bağımsız mı?

Çözüm
O dedigiz hizlandirici cihazlar mi yoksa harici ses karti gibi bir şey mi?

Harici ses kartı gibi bir şey. Normalde masaüstü sistemlerde Wi-Fi yok ise kullanılır ama senin de işini görecektir.
Eğer Wi-Fi kartında sorun varsa anlamış olacaksın.
Merhabalar.

Superonline hız düşmesini kabul etmeyerek; bilgisayarımın driver ya da Wi-Fi kartında sorun olduğunu söyledi.

Ethernet kablosu ile bağlandığımızda, vadettikleri hızı alabiliyorum. Wi-Fi driverları da güncel.

Bilgisayarın yanında telefon ve bilgisayardan test yaptırdılar.

Bilgisayar 2.4 GHz kanaldan 2 küsur Mbps değere inerken aynı anda telefon 20'lerde.

Ancak 5 GHz kanalından, 35 civarı sonuç çıkıyor ve bu sefer telefon ve bilgisayar değerleri aynı.

Eğer Wi-Fi kartı bozuk olsaydı, 2.4 ve 5 kanalları arası bu kadar fark olur muydu? Yoksa her ikisinin devresi bağımsız mı?

Bilgisayarda her ikisinin de devresi aynı.
Tek kontrolcü var.

Bilgisayarınızın marka modeli nedir?
Ve işletim sisteminiz nedir?

Tesekkur ederim ama dun kurdum. Yine durum ayni. Sonra bunu update etti Windows ama yine ayni.

Aslinda benim sormak istedigim kismi cevapladiniz gibi. 2 kanal bir kart dediniz.

Sadece; driver, modem ve internet hizinda sorun yokken, bu sorun karttan mi kaynaklanir, baska nedeni olabilir mi onu sormak istiyorum.

Teşekkür ederim ama dun kurdum. Yine durum ayni. Sonra bunu Update etti Windows ama yine ayni.

Aslinda benim sormak istedigim kısmı cevapladiniz gibi. 2 kanal bir kart dediniz.

Sadece; driver, modem ve internet hizinda sorun yokken, bu sorun karttan mi kaynaklanir, baska nedeni olabilir mi onu sormak istiyorum.

2.4'ün bant genişliği 5'e göre daha fazladır.
5 araya bir duvar girse verimi yüksek oranda düşen bir standarttır.

USB bir Wi-Fi cihazı alıp denenizi önereceğim.
Başka bir önerim yok.

O dedigiz hizlandirici cihazlar mi yoksa harici ses karti gibi bir şey mi?

Harici ses kartı gibi bir şey. Normalde masaüstü sistemlerde Wi-Fi yok ise kullanılır ama senin de işini görecektir.
Eğer Wi-Fi kartında sorun varsa anlamış olacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı