Wi-Fi kendi kendine gidiyor

GhostProtectorTr

Centipat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, ufak bir sorunum var sizlere danışmak istedim.

Yeni bir laptop aldım. Yaklaşık 2-3 hafta oldu son 3 gündür ise Laptop'da internet gerektiren bir iş yaparken Wi-Fi kendi kendini gitmeye başladı. Standart taktik olarak kapa aç yaptım bir işe yaramadı. Modeme reset attım yine olmadı. Daha sonra Ethernet aracılığı ile internete bağlandığımda internetin sorunsuz çalışıtığını gördüm. Aynı şekilde telefonda da bir sorun yoktu. Telefondan internet çektim sorunsuz bağlandı. Acaba modemin kablosuz ağında bir sorun mu var? Yoksa laptop da mı anlamadım. Bir çözüm önerisi olan varsa gösterebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bu sorun başka bir chazda olmuyorsa muhtemelen laptopta sıkıntı olabilir. Sürücülerini silip yeniden yüklemeyi deneyin eğer olmazsa garantiyi düşünebilirsiniz.

Wifi bağlantısı direkt olarak kopuyor ise çekim gücünü beğenmiyor. Bende de 2 çizgi çekiyor görünmesine rağmen kopma oluyordu. Menzil genişletici ile işi çözdüm. Ayrıca Windows'taki bazı güncelleme hataları da sebep oluyor bu duruma.

Eğer bu sorun başka bir chazda olmuyorsa muhtemelen laptopta sıkıntı olabilir. Sürücülerini silip yeniden yüklemeyi deneyin eğer olmazsa garantiyi düşünebilirsiniz.
Ama örnek veriyorum Telefonun internetini bağladığım zaman aynı sorunla karşılaşmıyorum ve daha önceden böyle bir durum söz konusu değildi.

Geri
Yukarı