Wi-Fi kopunca hemen mobil veriye nasıl bağlanılır?

507320

Decapat
Wi-Fi gidip gelıyor, düzeltebileceğim bir şey degil şu an ve gittiğinde telefonun internetine hemen baglansin istiyorum cünkü oynadıgım oyundan atıyor. Telefonu USB ile bagliyorum ama sadece telefonun internetini kullanabılıyorum. USB ile baglandıgım zaman Wi-Fi'ya gecilmiyor. Bluetooth ile baglanınca da Wi-Fi koptugunda kendisi otomatik olarak baglanmiyor. Ne yapacağım bılmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında mobil şebekeye otomatik olarak geçiş yapıyor ancak bağlandığınız IP adresi değişeceğinden dolayı istediğiniz şeyi gerçekleştiremezsiniz.

Hocam USB takılı kalsın ve modemden ethernet kablosu çekin. İnternet gitti mi? Çat çıkartın kabloyu mobilden devam(mobil veri açık kalması lazım ama).

Wi-Fi gidip gelıyor, düzeltebileceğim bir şey degil şu an ve gittiğinde telefonun internetine hemen baglansin istiyorum cünkü oynadıgım oyundan atıyor. Telefonu USB ile bagliyorum ama sadece telefonun internetini kullanabılıyorum. USB ile baglandıgım zaman Wi-Fi'ya gecilmiyor. Bluetooth ile baglanınca da Wi-Fi koptugunda kendisi otomatik olarak baglanmiyor. Ne yapacağım bılmıyorum.

Bazı telefonlarda agresif geçiş özelliği oluyor yardımcı olur mu emin değilim. Bende internet gidince direkt mobil veriye bağlanıyor belki telefondan telefona değişiklik gösteriyor olabilir.

O bağlantıya girerken mobil verinizin açık olması gerek, bağlantıya girdiğinizde mobil veriden çıkıp o bağlantıya geçiş yapar ama ani bir elektrik kesintisi veya internet kesintisinde otomatik olarak mobil veriye bağlanamaz. O işlem sadece evden uzaklaşırken çalışır. Yani mobil veriyi açıp kapatmanız gerek Wi-Fi kesildiğinde.

Geri
Yukarı