Wi-Fi şifresinin kırılmaması için ne yapılmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

PORSHİUS

Kilopat
Arkadaşlar, biliyorsunuz ki Wİ-Fİ kırmak zor bir iştir. Bunun için gereksiz programlar vardır işe yaramayan. Fakat Instagram'da dolaşırken bir paylaşım gördüm WİFİ kırma programı diye. Merakımdan girdim indirdim kendi modemim de denedim ve gerçekten zahmetsizce kırdı program şifreyi göstermiyor direk bağlatıyor internete. Dedim belki benim modem kayıtlıdır diye kırmıştır. Fakat üst komşumuzun internetinide kırdı. 20 yakın internet kırdım bu nasıl oluyor? Ve bu program Google Play'de yer alıyor. Ben bu programın nasıl internetime bağlanmasını engellerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende o programı kullaniyom bazi modemleri kiriyor superonline yada huawei modemi kıramıyor sen en iyisi wpsi kapat yada mac filtreleme yap kirsa bile baglanamazlar

Şifre günümüzde hikaye. Kurtarmıyor yukarıda arkadaşın dediği gibi MAC filtreme ile istediğiniz cihazlara erişim verin. Gidin istemediğiniz kişilere şifreyi elinizle verin ağa bağlanır fakat interneti kullanamazlar.

Gerekli cevaplar verilmiş ama ben uygulamayı çok merak ettim.
Benim modemimde WPS koruması var.
Adını söylersen test de etmiş olur

Gerçekten güçlü şifre koy. Büyük, küçük harf;şekil, noktalama falan koy. Büyük ihtimal kıramaz ama kırabilirse de çok uzun sürer
Ne mi yapmalı ? Aklınızı kullanın, mantıklı davranın, güçlü şifreler koyun, mümkün mertebe Network'ünüzü sık sık kontrol edin.
Sizin dediğiniz ileri düzey Brute Force saldırısı. Bunu da elimizdeki telefonlarla yapamayız. Uygulama Wps pinlerini deneyerek kırıyor.,
""Wi-Fi protected setup" (WPS), tecrübesiz kullanıcıların router ile diğer ürünlerini kablosuz olarak kolayca bağlamalarını sağlayan bir sistemdir. WPS destekli router'ların arka tarafında 8 haneli bir kod bulunmaktadır. Kablosuz ağınıza örneğin bir laptop bağladığınızda bu 8 haneli PIN kodunu girmeniz gerekir. "
Hayatım boyunca Wps özelliğini gereksiz buldum ve hala öyle bulacağım. :)

@PORSHİUS Çok sağol köydeyim,şifreyi vermeyen bir adam vardı çok istememe rağmen. Artık istememe gerek kalmadı anında kırdı şifreyi :)
WPS denen özelliğin ne alama geldiğini açıkladığımız halde "Kırdı" kelimesini kullanıyorsunuz :)
Kırdığı şey Wifi Şifresi değil arkadaşlar, kırdığı şey; eğer ki WPS bağlantısı için bir pin belirlenmiş ise odur.

8 haneli ve her karakteri 10 farklı olasılıktan öteye gidemeyen bir şifreyi kırması çok zor değildir.
Hele ki standart olarak gelen pinleri veya genel olarak kullanılan numara sırasını kullanıyorsanız kırılması daha da basit bir hal alıyor.

WPS denen şey zaten oldukça gereksiz bir teknoloji bana kalırsa. Router ile 2 dakika geç eşleşip ömür boyu güvende kalmak varken ne diye güvenlik zafiyeti yaratayım ki?

WPS denen özelliğin ne alama geldiğini açıkladığımız halde "Kırdı" kelimesini kullanıyorsunuz :)
Kırdığı şey Wifi Şifresi değil arkadaşlar, kırdığı şey; eğer ki WPS bağlantısı için bir pin belirlenmiş ise odur.

8 haneli ve her karakteri 10 farklı olasılıktan öteye gidemeyen bir şifreyi kırması çok zor değildir.
Hele ki standart olarak gelen pinleri veya genel olarak kullanılan numara sırasını kullanıyorsanız kırılması daha da basit bir hal alıyor.

WPS denen şey zaten oldukça gereksiz bir teknoloji bana kalırsa. Router ile 2 dakika geç eşleşip ömür boyu güvende kalmak varken ne diye güvenlik zafiyeti yaratayım ki?

Aklımı okuyorsunuz hocam. :)

Adam WPS açık modemlere bağlanmanın yolunu bulmuş bunun için uygulama geliştirmiş, bizim insanımıza beğendiremiyor.

Screenshot_2018-08-21-13-29-39-112_com.android.vending.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı