Wi-Fi Sinyal Kuvveti Arttırma

Ali Eren Han

Kilopat
Daha fazla  
Alt kattaki komşumuz ile ortak internet kullanmaktayız. Modemleri o kadar güçsüz ki modemim olduğu odanın ancak bir üst katından internete bağlanabiliyoruz. Biraz webte araştırma yaptıktan sonra bir şeyler öğrendim fakat tam emin değilim. Benim sinyal gücünü arttırmak için ne yapmam gerekiyor bunu soracaktım yardımcı olursanız sevinirim. Bir access point alıp ethernetle mi bağlamak yoksa onların modemini daha güçlü bir modemle mi değiştirmek veya herhangi bir şey. Bu konu hakkında pek bilgi sahibi değilim uygun ve en mantıklı yolu söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarı kablo çekip router'a bağlamak en sağlıklısı ve en mantıklısı.
Bunu biliyorum fakat almam gereken şeyi sormuştum. Yukarı kablo çektikten sonra router mi access point mi modem mi ne bağlayacağım anlayamadım. Tam olarak router nedir onu da okudum fakat anlamadım . Biraz daha açıklayıcı olursanız sevinirim :D

Router, en basit şekilde ADSL'siz modem gibi düşünülebilir. Arkasına alt kattan gelen ethernet kablosu takılır ve o sizin ağınız olur.

Bir router alıp, modemden gelen kabloyu routere bağlayarak sizin işinizi görecektir.. Mesela TeknoSeyir'in incelediği router, sizin işinizi görebilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim sağolun

Peki bunu aldıktan sonra etherneti taktıktan sonra direk kullanmaya başlayacak mıyım yoksa yapmam gereken ayarlar var mı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı