Wi-Fi sinyali güçlendirme

Frankensteinn

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar, öncelikle biz interneti ortak kullanıyoruz. Ama modem en üst katta 6.kat biz 3.kattayız yani arada 3 kat var bizim modem yukarıda olduğu için biz de internet az çekiyor 1-2 diş gibi bunu nasıl arttırırım mümkün mü arttırabilmem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle söyliyim bir anten çıkışıyla bağlanman gerekir. O antenide yere yatay koyup alt tarafına metal kutuyu kesip aynı şekilde koyarsan arkasına sinyal güçlenir, cidden farkeder. Ama bunun için anteni bulunan bir bağdaştırıcıya ihtiyacın var.

Şöyle söyliyim bir anten çıkışıyla bağlanman gerekir. O anteni de yere yatay koyup alt tarafına metal kutuyu kesip aynı şekilde koyarsan arkasına sinyal güçlenir, cidden fark eder. Ama bunun için anteni bulunan bir bağdaştırıcıya ihtiyacın var.
Bu ne ya anlamadım ben. Wi-Fi sinyal güçlendirici gibi aletler var, direkt onları kullansam işe yaramaz mı? Kusura bakmayın, bu konularda çok bilgisizim. Bu arada çekmiyor dediğim kablosuz internet, kablolu sıkıntısız, aynı hızda telefondan kablosuz bağlanmada hız kaybı yaşıyorum, az çekiyor.
Güncel.Cevap veren olmayacak mı

Son düzenleme:
Bu ne ya anlamadım ben. Wi-Fi sinyal güçlendirici gibi aletler var, direkt onları kullansam işe yaramaz mı? Kusura bakmayın, bu konularda çok bilgisizim. Bu arada çekmiyor dediğim kablosuz internet, kablolu sıkıntısız, aynı hızda telefondan kablosuz bağlanmada hız kaybı yaşıyorum, az çekiyor.
Güncel.Cevap veren olmayacak mı

Metal kola kutusunu kesip düşük bütçeli bir şekilde güçlendirici olarak kullanmıştım. Bundan bahsettim. Fakat sen istersen güçlendirici de satın alabilirsin.

Wi-Fi sinyalleri yatayda yayıldığı için alt ve üst taraflarda çekim gücü zayıftır.
Access Pointer veya orta kata WiFi Repeater alıp mesafeyi artırabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı