Wi-Fi sorunu

megamen88

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar merhabalar, yaklaşık 1 hafta önce yeni bir eve taşındım. Taşındıktan sonra evime internet bağlantısı yapıldığından beri Wi-Fi bağlantımda sorun yaşıyorum fakat masaüstü bilgisayarıma kablolu bağlandığımda hiçbir sorun yaşamadım, yani sorun Wi-Fi bağlantımla alakalı ancak bir çözüme ulaştıramadım. Kalabalık bir apartmanda oturduğumdan modem kanal ayarlarımı ve bant genişliği ayarlarımı da uygun şekilde değiştirmeme rağmen bir sonuç alamadım maalesef. Şu an tek çözüm olarak modem değiştirmeyi düşünüyorum ancak eski evimde böyle bir sorun yaşamadığımdan dolayı sorunun modemde olduğundan hala kesin olarak emin değilim.

Modem markası: TD-W9970 V1 (TTNET yazılı değil)
Kullandığım Firmware sürücüsünü de aynı şekilde kanal ayarları yaparken son sürüme güncelledim, bir değişiklik yaşamadım.

Modem eski nesil wifi çipinin büyük ihtimalle gitmiştir. Yeni modem talep et ya da wifi rouuter modeme geçebilirsin. Hiç sıfırlamayı denedin mi?

Sıfırlamayı denemedim ancak modem ve port kurulumu için ttnetten geldiklerinde sıfırladıklarını düşünüyorum. Kendim sıfırlama işlemine de bu gece bir bakacağım. Dediğiniz gibi modem ömrünü doldurmuş olabilir yaklaşık 3-4 sene oldu ancak eski evde çalışırken yeni evde düzgün çalışmamasından ötürü bu sonuca pek varamamıştım. Şu durumda TTNET' e ulaşıp yeni modem talep etmektense yeni modemi bizzat almayı tercih ederim.

Geri
Yukarı