Çözüldü Wi-Fi sürücüsünü güncelledikten sonra sürekli kopuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Muhammed Akif

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM: 16GB DDR4-3200 SO-DIMM
SSD veya HDD modeli: Samsung 990 PRO M.2 NVMe SSD (MZ-V9P2T0BW), 2 TB
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Laptop GPU 4GB
Anakart: ASUSTeK COMPUTER INC. G513IC PCI-Express 3.0
İşlemci: AMD Ryzen™ 7 4800H (8C/16T, 12MB Cache, 4.2 GHz)
Merhaba, Wi-Fi ile internete erişmekteyim ve birkaç gün öncesine kadar herhangi bir problem yaşamamaktaydım. Windows Update'e Wi-Fi kartı güncellemesi geldi ve güncellemeyi indirip kurdum ve sistemi yeniden başlattım. Daha sonra internette gezinirken veya oyundayken Wi-Fi bağlantısının koptuğunu fark ettim.

Wi-Fi bağlantısı yaklaşık 2-3 saatte kopuyor ve tekrar bağlanmakta büyük zorluk yaşıyorum. Bağlantı koptuktan sonra sorun gider yapıp ağ sıfırlamayı deniyorum ancak bazen çözüm oluyor, sistemi yeniden başlatıyorum bazen bu çözüm oluyor, hatta ASUS'un sitesinden güncel sürücüyü de eski sürücülerden birini de indirip kurdum ancak yine çözüm olmadı. Sürücü güncelleme uygulamalarını da denedim ancak çözüm olan bir uygulama da olmadı.

Şunu da belirtmek istiyorum. İnternete Wi-Fi üzerinden bağlıyım, aynı şekilde evdeki diğer cihazlarda Wi-Fi üzerinden bağlı durumda. Bu sorunu sadece kullanmakta olduğum bu bilgisayarda Windows Update yaptıktan sonra yaşamaya başladım. Şu ana kadar en geçici çözüm modem arayüzü üzerinden modemi yeniden başlatmak oluyor. Modem yeniden başlayıp Wi-Fi kısmında ağı görünce otomatik bağlanıyor. Sorunu anlamanız ve çözüm için daha belirleyici olması açısından sistem bilgilerimi aşağıda belirtiyorum.

Sistem özellikleri;
  • Anakart: ASUSTeK Computer INC. G513IC
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 4800H 2.90GHz
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX3050 4 GB
  • RAM: 16,0 GB DDR4 3200MHz
  • Ethernet Kartı: MediaTek Wi-Fi 6 MT7921
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Home 22H2 19045.3031

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam sorun çözüldü, teşekkür ediyorum. Konuyu okuyacak arkadaşlar eğer aynı sürücüye ihtiyaçları varsa bu linkteki sürücüyü indirebilirler. ardından Aygıt Yöneticisi'ni açıp ağ bağdaştırıcıları kısmından kullandıkları Wi-Fi sürücüsüne sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştire tıklayın. Bilgisayarımdaki sürücülere göz at dedikten sonra indirdiğiniz sürücüyü seçerseniz güncellemiş oluyorsunuz. Bunu da özellikler sürücü başlığının altında görebilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur. 🙂
ASUS TUF değil ama ASUS ROG STRIX G513IC kullanıyorum. Hem model farkından dolayı belki sürücü değişebilir hem de ben zaten ASUS 'un sitesinden en güncel sürücüyü indirip kurmayı denemiştim.
Aynı pcye sahibiz ve ben bu driver ile sorunu çözdüm

Hocam sorun çözüldü, teşekkür ediyorum. Konuyu okuyacak arkadaşlar eğer aynı sürücüye ihtiyaçları varsa bu linkteki sürücüyü indirebilirler. ardından Aygıt Yöneticisi'ni açıp ağ bağdaştırıcıları kısmından kullandıkları Wi-Fi sürücüsüne sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştire tıklayın. Bilgisayarımdaki sürücülere göz at dedikten sonra indirdiğiniz sürücüyü seçerseniz güncellemiş oluyorsunuz. Bunu da özellikler sürücü başlığının altında görebilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur. 🙂

Çözüm

Geri
Yukarı