Çözüldü Wi-Fi üzerinden Windows 10 bilgisayardan Windows 11 laptopa dosya paylaşımı nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

codia

Yoctopat
Daha fazla  
Windows 10 masaüstünden Windows 11 laptopa geçtim ve bazı dosyaları Wi-Fi üzerinden dosya paylaşımı yaparak laptopuma aktarmak istiyorum, nasıl yaparım?

Çözüm
Çok kolay. İki bilgisayarda da dosya gezginine gir. Sol menüde en alta gel ağ kısmı var orda. Eğer bişey çıkmazsa üstte sarı bir mesaj vardır tıklayıp mesaja "Hayır. Kullandığım ağı özel ağ yap." seçeneniğini seç iki bilgisayardanda. Çıkmazsa eğer görev çubuğundaki wifi logosuna tıkla ağ ve internet ayarlarını aç. Wifi seçeneğine tıkla ve kullandığın ağı "Özel Ağ" olarak işaretle.
İşlemleri hallederken devamını yazacam ben.
Dosyayı oluşturduğun bilgisayarındaki parolayı yazman gerekiyor. Parola yoksa da belirmene lazım. Kullanıcı adı kısmında kurulumda ayarladığın kullanıcı adını girmen gerekiyor. Kimlik bilgilerimi hatırla yaparsan tekrardan sormaz bunu.
Teknolojiden çok anlamıyorum kusura bakmayın zahmet verdim size de, teşekkür ederim yardımınız için. Hallettim şimdi çok sağ olun.

Parola ile uğraşmak istemeyen arkadaşlar ağ paylaşım merkezinden gelişmiş paylaşım ayarlarına girip alt taraftan paralo korumalı paylaşımı kapat seçeneğini her iki bilgisayardan da açabilir.

SSS.png

Geri
Yukarı