Wi-Fi yanında sayı

TRadoo

Centipat
Wi-Fi isminin yanında sayı var bu birkaç günde artıyor eskiden 3idi sonra 5 6 diye arttı bunun sebebi nedir? Çözümü var mı?

Dosya Ekleri

• wifi.PNG
    wifi.PNG
    2,1 KB · Görüntüleme: 223
Güç seçeneklerinden "Hızlı Başlatma"yı kapatın. Wi-Fi sürücünüzü güncelleyin. UEFI/BIOS'unuzu güncelleyin. Windows'u güncelleyin. Tekrar sayı artmaya devam ederse "Hızlı Başlatma"yı yeniden açabilirsiniz.

Sorun yok bende de oluyor. Eğer bilgisayar doğrudan değilde elektrik gitmesi, ya da bir şekilde kapandıktan sonra ismi değişiyor. Bağlanılan tek bağlantıyı sanki 3. veya 4. ağ gibi algılayıp ismini ona göre koyuyor. Sorun yok yani. Ha ben böyle istemiyorum diyorsanız ayarlar kısmında ağ ve internete gelin ve Durum sekmesinden Ağ sıfırlama işlemini yapın ve Windowsun size verdiği tarihe kadar bekleyin. Verilen tarihte Windows bilgisayarınızı yeniden başlatınca sorun düzelecektir

Hocam olayı nedir bunun?
Hızlı başlatma bilgisayar kapanırken RAM'deki bazı verileri diskteki bir dosyaya yazar. Sistem tekrar açılırken o dosyadakileri okuyup RAM'e geri yazar. Bu sayede sistem daha hızlı açılır. Hızlı başlatma ayarı rastgele sorunlara sebep olabiliyor. Herhangi bir sorun yaşadığınızda kapatıp test etmekte fayda var.

Diğer kısımlar ise klasik güncelleme adımları. Güncel olmayan yazılımlar da düzgün çalışmayabilir sonuçta.

Hızlı başlatma bilgisayar kapanırken RAM'deki bazı verileri diskteki bir dosyaya yazar. Sistem tekrar açılırken o dosyadakileri okuyup RAM'e geri yazar. Bu sayede sistem daha hızlı açılır. Hızlı başlatma ayarı rastgele sorunlara sebep olabiliyor. Herhangi bir sorun yaşadığınızda kapatıp test etmekte fayda var.

Diğer kısımlar ise klasik güncelleme adımları. Güncel olmayan yazılımlar da düzgün çalışmayabilir sonuçta.
Anladım hocam, peki bu sayının olayı nedir? Neden Wi-Fi simgesine bağlı olarak çıkıyor bu sayı?

Yeni konular

Geri
Yukarı