Wi-Fi yüksek hız verirken ethernet düşük hız veriyor

• Konuyu başlatan Çaç
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 14B

Çaç

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar.

Uzun zamandır TTNET'in 100 MB paketini kullanıyorum ve çok memnundum. İndirme değerlerim en düşük 95, en yüksek 105 arası gidip geliyordu. Oyunlarda da ping sorunu çok nadir yaşıyordum. Fakat yılbaşından sonra internetim birden yavaşladı ve oyunlarda ping artmaya başladı.
TTNET'i aradım, geldiler ve modemin eski olduğunu görüp, bunu değiştirelim, bunlar çok eskidi dediler ve ZTE zxhn H298A marka/model yeni bir cihaz takıp gittiler, sorun 1 saatliğine çözüldü fakat sonra gene her şey eski haline döndü.
Şimdi sorun şu ki, Wi-Fi ile bağlı olan telefondan hız testi yapınca her seferinde stabil olarak 105MB indirme ölçülüyor fakat masaüstü bilgisayarımda eternet bağlantılı ölçümlerde hız 30Lara kadar düşüyor. Tekrar TTNET'i aradım ve gelen yetkili bilgisayarda veya kabloda bir sorun var, çünkü Wi-Fi bağlantılarında 105 çıkıyorsa hatlarda bir sıkıntı yoktur, hız buraya ulaşıyor sonuçta dedi.
Denediğim şeyler:
-Farklı bir bilgisayar(dizüstü) kablolu bağlantı denedim.
-Farklı bir kablo ile bağlantı denedim. (CAT 6)
-Realtek güncellemelerini yaptım. (Silip-kurmak da dahil)
-Bilgisayara format attım.
-Realtek gelişmiş ayarlardan hız&ikili ayarlarının hepsini denedim.
-Modem portlarında bir sorun olabilir diye düşünebilirsiniz fakat eski modemde de bu sorun vardı, yeni gelen modemde de bu sorun var, yani port olduğunu sanmıyorum ki 4 portu da denesem aynı sonucu alıyorum.

Ve hiçbir sonuca ulaşamadım.
Sizce sorun ne olabilir? Yardımcı olacak, başına daha önce böyle bir şey gelmiş olan varsa ve yardımcı olabilirse çok sevinirim.
Şu an 80-90 civarı hız gösteriyor ama akşama doğru 30Lara kadar düşüyor. Yanısıra Wi-Fi hızı 105DE stabil kalmaya devam edip hiç düşmüyor.

Denedim hocam daha önce, auto iken 50-60lara düşüyor şuan, 100mbs duplex ile de 80 civarı geziniyor.

Farklı kablolarla deneme yaptım, sorun çözülmedi. Portlarda sıkıntı olma olasılığı var fakat önceki modemde de aynı sorun vardı, modem değişti gene aynı sorun var. Şansıma 2 modemin de portlarında sıkıntı olması gerekiyor, bu da düşük bir ihtimal gibi.
saniye başına yüklemen kaç ethernet ile upload yani

Selamlar.

Uzun zamandır TTNET'in 100 MB paketini kullanıyorum ve çok memnundum. İndirme değerlerim en düşük 95, en yüksek 105 arası gidip geliyordu. Oyunlarda da ping sorunu çok nadir yaşıyordum. Fakat yılbaşından sonra internetim birden yavaşladı ve oyunlarda ping artmaya başladı.
TTNET'i aradım, geldiler ve modemin eski olduğunu görüp, bunu değiştirelim, bunlar çok eskidi dediler ve ZTE zxhn H298A marka/model yeni bir cihaz takıp gittiler, sorun 1 saatliğine çözüldü fakat sonra gene her şey eski haline döndü.
Şimdi sorun şu ki, Wi-Fi ile bağlı olan telefondan hız testi yapınca her seferinde stabil olarak 105MB indirme ölçülüyor fakat masaüstü bilgisayarımda Ethernet bağlantılı ölçümlerde hız 30'lara kadar düşüyor. Tekrar TTNET'i aradım ve gelen yetkili bilgisayarda veya kabloda bir sorun var, çünkü Wi-Fi bağlantılarında 105 çıkıyorsa hatlarda bir sıkıntı yoktur, hız buraya ulaşıyor sonuçta dedi.
Denediğim şeyler:
-Farklı bir bilgisayar(dizüstü) kablolu bağlantı denedim.
-Farklı bir kablo ile bağlantı denedim. (CAT 6)
-Realtek güncellemelerini yaptım. (Silip-kurmak da dahil)
-Bilgisayara format attım.
-Realtek gelişmiş ayarlardan hız&ikili ayarlarının hepsini denedim.
-Modem portlarında bir sorun olabilir diye düşünebilirsiniz fakat eski modemde de bu sorun vardı, yeni gelen modemde de bu sorun var, yani port olduğunu sanmıyorum ki 4 portu da denesem aynı sonucu alıyorum.

Ve hiçbir sonuca ulaşamadım.
Sizce sorun ne olabilir? Yardımcı olacak, başına daha önce böyle bir şey gelmiş olan varsa ve yardımcı olabilirse çok sevinirim.
Şu an 80-90 civarı hız gösteriyor ama akşama doğru 30'lara kadar düşüyor. Yanı sıra Wi-Fi hızı 105'de stabil kalmaya devam edip hiç düşmüyor.

Aynı sorunu yaşıyorum. Sorunu tam olarak çözmeyi başardınız mı?

aynı sorun bende de var, kablolu 62-63 mbit, wifi 135 mbit

Dosya Ekleri

• kablolu.jpg
    kablolu.jpg
    63,6 KB · Görüntüleme: 105
  • wifi.PNG
    wifi.PNG
    98,3 KB · Görüntüleme: 100
Merhaba arkadaşlar, bende söyle bir problem ile karşılaştım. Kablolu kullandıgım masaüstü bilgisayarımda modem degişikligi yaptım ama yapmadan önce Speedtest ile test ettigim de 32 33 Mbps alıyordum modem degişikligi yaptıkdan sonra 5 Mbps almaya başladım ama diger bir dizüstü bilgisayarıma yeni modem ile kablolu baglantı yaptığım zaman 33 Mbps alabiliyorum bunun için ne yapmam lazım masaüstü bilgisayarımda 5-6 Mbps arası alıyorum anlam veremdim ağ sıfırladım ama düzelmedi 2 bilgisayarda da aynı kabloyu kullandım sonuç masaüstü 5 Mbps de kaldı dizüstü 33 Mbps de yani nasıl oluyor bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.

Bende hortlatayım konuyu. Bendeki sorun ise bilgisayarı açtığımda kablolu bağlantıda 8 indirme 8 yükleme hızı vermesi. Ama modemi yeniden başlattığımda veya masaüstünde ağ başdaştırıcısını devre dışı bırakıp tekrar aktif ettiğimde sorun düzeliyor.

aynı sorunu yaşıyorum çözüm var mı ?

masaüstünde ağ başdaştırıcısını devre dışı bırakıp tekrar aktif ettiğimde sorun düzeliyor.
Arkadaşın bahsetmiş olduğu şekilde denedim ve oldu kalıcı çözüm olur mu bilmiyorum ama 8mbit hız alırken 255 mbit hız almaya başladım. Sorun çözülmüş gibi duruyor, teşekkürler..

Geri
Yukarı