Wi-Fi'de "ağda oturum açın" hatası

OxGyEn

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, dün GTA 5 indirdim bugün de Wi-Fi çalışmıyor 2 kere resetledim fişten çıkarıp yarım saat bekledim ama nafile hiçbir şekilde çalışmıyor Wi-Fi'ya bağlanabiliriyorum ama internete giremiyorum hatada şu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221231_111943_Settings.jpg
    Screenshot_20221231_111943_Settings.jpg
    24,6 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı hatayı zaman zaman ben de alıyorum. Endişelenmen gereken bir şey yok. Öncelikle problem yüksek ihtimalle duvardan modeme giden Ethernet kablosuyla alakalı. Duvardan gelen kablonun içindeki teller birbiriyle temas ediyor olabilir, öyleyse onları düzeltmen gerek. Kolay bir işlem. Ya da Ethernet kablosunda bir sıkıntı olmuş olabilir, yenisini alman gerek. Merak etme pahalı değil ve kolay bulunabiliyor. Bütün bunları yapınca problem çözülmüyorsa müşteri hizmetlerini arayabilirsin. Ya da hiçbir şey yapmadan da arayabilirsin. En azından problemin nereden kaynaklandığı yönünde sana bilgi verirler, ama benim dediklerim dışın da bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bende hiçbir sıkıntı olmamasına rağmen önceden o hatayı ara ara alıyordum sonra 5-10 dakika içerisinde düzeliyordu. İnternet servis sağlayıcımı değiştirdiğimden beri o hatayı almıyorum.

Aynı hatayı zaman zaman ben de alıyorum. Endişelenmen gereken bir şey yok. Öncelikle problem yüksek ihtimalle duvardan modeme giden Ethernet kablosuyla alakalı. Duvardan gelen kablonun içindeki teller birbiriyle temas ediyor olabilir, öyleyse onları düzeltmen gerek. Kolay bir işlem. Ya da Ethernet kablosunda bir sıkıntı olmuş olabilir, yenisini alman gerek. Merak etme pahalı değil ve kolay bulunabiliyor. Bütün bunları yapınca problem çözülmüyorsa müşteri hizmetlerini arayabilirsin. Ya da hiçbir şey yapmadan da arayabilirsin. En azından problemin nereden kaynaklandığı yönünde sana bilgi verirler, ama benim dediklerim dışın da bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bende hiçbir sıkıntı olmamasına rağmen önceden o hatayı ara ara alıyordum sonra 5-10 dakika içerisinde düzeliyordu. İnternet servis sağlayıcımı değiştirdiğimden beri o hatayı almıyorum.
Önce sağlayıcı aranmalı. Onlar bu işte usta.

Modemde internet hattınız için tanımlanan kullanıcı adı ve şifre yüksek ihtimalle girilmemiş ya da yanlış girilmiş. Bunu müşteri hizmetleri uzaktan halledebiliyor. Eğer halledemezlerse kullanıcı adı ve şifremi öğrenmek istiyorum diye belirtin. Onlar size iletir, modem arayüzünden bilgileri girince kısa süre içinde internete girmeniz lazım.

Modemde internet hattınız için tanımlanan kullanıcı adı ve şifre yüksek ihtimalle girilmemiş ya da yanlış girilmiş. Bunu müşteri hizmetleri uzaktan halledebiliyor. Eğer halledemezlerse kullanıcı adı ve şifremi öğrenmek istiyorum diye belirtin. Onlar size iletir, modem arayüzünden bilgileri girince kısa süre içinde internete girmeniz lazım.
Hocam o kk adını VS ben bulabilir miyim

Önce sağlayıcı aranmalı. Onlar bu işte usta.

Evet, katılıyorum. Bazı konularda internet servis sağlayıcıları da yetersiz kalabiliyor, bunu belirtmek istedim. Ben aynı hatayı aldığımda internet servis sağlayıcımla sürekli telefon trafiğindeydim. Modem resetlendi vesaire birçok şey yapıldı ama nafile. Sonra arıza kaydı açıldı ve apartmana görevli gönderdiler, görevli apartmandaki teknik aksanda bir problem yok dedi ve yine çözüm olmadı. Sonra modemden kaynaklanıyor diye düşündük, modem değiştirme başvurusu yaptık. Modemin değiştirileceği gün, hem modem değiştirilecekti hem de evin içerisindeki teknik aksana bakılacaktı. Ben görevli gelmeden önce şu Ethernet kablosunu bir değiştireyim dedim ve problem düzeldi. Tabii bu süreç birden olup bitmedi, bir hafta civarı sürdü. Modemde eski olduğu için problem, günde bir kere 5-10 dakika süresince sürmeye devam etti. İnternet sağlayıcımı değiştirince yeni modem geldi, problem de çözüldü.

Geri
Yukarı