Wi-Fi'siz anakarta nasıl Wi-Fi sağlanabilir?

Cripsy

Femtopat
Daha fazla  
Hayırlı sosyaller;

Arkadaşlar diyelim Wi-Fi desteği olmayan bir anakart satın aldık. Bu anakarta hangi yollarla Wi-Fi bağlayabiliriz? Bazı modellere bakıyorum da anakartın Wi-Fi PCI-e girişi olan yere takıp monte ediyorsun; dıştan da antenlerini sarı girişlere takıp Wi-Fi'li hale getiriyorsun. Bir de USB girişli Wi-Fi adaptörler satılıyor, kasanın USB girişine takıp kullanıyorsun.Şimdi bunlar dışında herhangi bir yolu var mıdır anakartı Wi-Fi'li hale getirmek için? Yoksa bile yukarıda anlattığım iki türü de kullanmak için herhangi bir program indirme, kurma gibi bir durum gerekiyor mu? Yoksa takınca direk Wi-Fi özelliği gelip, modemleri sorunsuz şekilde görüyor mu?

Teşekkürler şimdiden ☺️☺️

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı Sosyaller;

Arkadaşlar diyelim Wi-Fi desteği olmayan bir anakart satın aldık. Bu anakarta hangi yollarla Wi-Fi bağlayabiliriz? Bazı modellere bakıyorum da anakartın Wi-Fi PCI-e girişi olan yere takıp monte ediyorsun; dıştan da antenlerini sarı girişlere takıp Wi-Fi'li hale getiriyorsun. Bir de USB girişli Wi-Fi adaptörler satılıyor, kasanın USB girişine takıp kullanıyorsun. Şimdi bunlar dışında herhangi bir yolu var mıdır anakartı Wi-Fi'li hale getirmek için? Yoksa bile yukarıda anlattığım iki türü de kullanmak için herhangi bir program indirme, kurma gibi bir durum gerekiyor mu? Yoksa takınca direk Wi-Fi özelliği gelip, modemleri sorunsuz şekilde görüyor mu?

Anakartın kendi yongası bile olsa bazı durumlarda Windows görmeyebiliyor bu konuda kesin konuşmak zor ama driver kurulması gerekebilir, bence çok uğraşmayın USB Wi-Fi dongle alın.

Wi-Fi adaptörü ile direk şifreyi giriyorsun bağlanıyor işte.😀 yada bir kaç bin lira daha verip wifi özelliği olan anakart alabilirsin.😎

Hayırlı sosyaller;

Arkadaşlar diyelim Wi-Fi desteği olmayan bir anakart satın aldık. Bu anakarta hangi yollarla Wi-Fi bağlayabiliriz? Bazı modellere bakıyorum da anakartın Wi-Fi PCI-e girişi olan yere takıp monte ediyorsun; dıştan da antenlerini sarı girişlere takıp Wi-Fi'li hale getiriyorsun. Bir de USB girişli Wi-Fi adaptörler satılıyor, kasanın USB girişine takıp kullanıyorsun. Şimdi bunlar dışında herhangi bir yolu var mıdır anakartı Wi-Fi'li hale getirmek için? Yoksa bile yukarıda anlattığım iki türü de kullanmak için herhangi bir program indirme, kurma gibi bir durum gerekiyor mu? Yoksa takınca direk Wi-Fi özelliği gelip, modemleri sorunsuz şekilde görüyor mu?

Ben yok diye biliyorum onun dışında genelde tak çalıştır ama sürücü indirmende gerekebiliyor.

PCI Wifi
Usb Wifi

Genel olarak çoğu tak çalıştır.

Wi-fi adaptörü alın. Adaptörü takınca direkt görür ama en sağlamı sürücülerini indirip öyle kullanmaktır. İllaki wifi desteği olan bir anakart almanın bir gerekliliği yok. Kaldı ki bu dahili adaptörlerin yüksek alım güçlü, hatta hiçbir şekilde antenleri olmadığından dolayı uzakta bulunan modemle iletişimleri sorunlu oluyor. Kablolu bağlantısı yapacak koşullara sahip değilseniz antenlerinin iletim gücü yüksek olan bir adaptör alın.

Geri
Yukarı