WiFi 5 çekim gücü için router önerisi

Hocam eski modemde 5 g yoksa yeni routere 2.4G ile veri sağlayacak yani yine aynı sorun olacak fakat modemden Ethernet kablosuyla routere giriş yaparsanız, Ethernet ile 5G'yi rahatça dağıtabilirsiniz.

Modem ile Router'ı Yan yana kullanmayı planlıyorum. Modem'in Wi-Fi'sini kapatıp Router'a kablo ile bağlayıp kablosunuzu router üzerinden dağıtacağım. Böyle 5GHz kullanabilir miyim?

Hocam C50'ile benim odam arasında 1 duvar var 5GHz ile hız 780 Mbps ile 400 Mbps arası değişiyor.

2 Duvar ile 50Mbps altına düşer mi acaba? Denemeden bilmek imkansız galiba.

Modem ile Router'ı Yan yana kullanmayı planlıyorum. Modem'in Wi-Fi'sini kapatıp Router'a kablo ile bağlayıp kablosunuzu router üzerinden dağıtacağım. Böyle 5GHz kullanabilir miyim?

2 Duvar ile 50Mbps altına düşer mi acaba? Denemeden bilmek imkansız galiba.

Evet bilemeyiz hocam. Router ve modem salonda kablo ile bağlı router 5GHz ve 2.4 açık 5GHz'de sadece masaüstü PC bağlı 2.4'te diğer aletler bağlı çekimi güzel.

Bu kullanımda yine en mantıklı routerlardan biri C50 mi sizce? Daha üst model bir şey bakmamın yeni özellikler dışında 5ghz için çekim gücüne bir faydası olur mu?

Kapasitesi Derken Bir Ağa 20 Cihaz bağlanırve Wi-fi onu kaldıramaz,Hız düşmesi olur,anlık kopmalar olur vb şeyler.
Çok fazla cihazın bağlanacağını sanmıyorum. Bulunduğum odada sorunsuzca çekmesi daha önemli.

Fazla cihaz kaldırmasa da olur. Öyle bir sorun olursa modemin 2.4ghz'ını kapatmam 2.4ghz için modemi kullanırım. Router'ı sadece 5ghz'ı için güncel bir kaç cihazda kullanırım.

Şu an tek kriter iki duvarın arkasından çekmesi :D . WiFi 5 düzgün çekse, kapsama alanı yeterli olsa tamamdır.

TP-Link Archer C50 aldım. İnterneti tam hız alabiliyorum. Sinyal gücü 5G'de %85 olarak görülüyor. Gayet memnunum. Bluetooth cihazlarla olan sinyal çakışması sorunu da çözüldü.

Kurulum da oldukça basitti hatta hiçbir şey yapmadan çalışıyor. WAN portudan modemden kablo çektim. Wifi için iki ağ oluşturdu 5G yazana bağlandım. Tam hız verdi.

Yardımlarınız için teşekkürler :D .

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı