Wifi Adaptör Ping Sorunu

Ali-Yıldırım

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Merhaba;
300 mbps wifi adaptörüm var çoğunlukla oyun oynarken hızı 72 mbps'den 1.0 mbps'ye düşüyor ve ping 50 ms'den 5000'e kadar yükseliyor. League of Legends ve benzeri oyunlarda yaklaşık 4 tane wifi adaptör değiştirdim. Asus kullandım Everest kullandım fakat ara sıra olan bir şey. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet sağlayıcınızdan kaynaklanıyor olabilir. Teknik desteğe başvurun.
Hayır internette sorun yok 2 farklı wifi ağında'da aynı sorun var adaptörün yerini değiştirince internet düzeliyor. Fakat yerini değiştir değiştir nereye kadar 20 metre çaprazımızdaki binadan internete bağlanamıyoruz doğru düzgün. Wifi adaptör önerin varmı ?

Merhaba,
Hocam sorun modemlerden kaynaklanıyor, hepimiz ucuz modem kullandığımız için bu tip sıkıntılar çıkıyor doğal olarak. Bende de benzer bir sıkıntı vardı, hallettim.

1. Cep telefonundan / Notebookundan InSSIDER veya buna benzer başka bir programı kullanarak boşta olan veya daha temiz, az kullanılan bir kablosuz kanal bul. Benim evimde 8 nolu kanal en temiz kanaldı.
2. Modemin / AP nin kablosuz ayarını bu kanala getir. Büyük ihtimal otomatiktedir, hal böyle olunca 5er 5er kanal atlar modem.
3. Modemin içerisinden 802.11n seç sadece diğerlerini devre dışı bırak.
4. Sadece 40Mhz kanalını seç.
5. Short-Preamle disable olacak , varsa Long seç.
6. DTIM gibi bir ayar görürsen 2 veya 3 yapabilirsin.

Bilgisayarında, telefonunda "kablosuz ağı unut" diyip tekrardan ağa bağlanman gerekebilir. Sonucunu yazarsan sevinirim.

Merhaba,
Hocam sorun modemlerden kaynaklanıyor, hepimiz ucuz modem kullandığımız için bu tip sıkıntılar çıkıyor doğal olarak. Bende de benzer bir sıkıntı vardı, hallettim.

1. Cep telefonundan / Notebookundan InSSIDER veya buna benzer başka bir programı kullanarak boşta olan veya daha temiz, az kullanılan bir kablosuz kanal bul. Benim evimde 8 nolu kanal en temiz kanaldı.
2. Modemin / AP nin kablosuz ayarını bu kanala getir. Büyük ihtimal otomatiktedir, hal böyle olunca 5er 5er kanal atlar modem.
3. Modemin içerisinden 802.11n seç sadece diğerlerini devre dışı bırak.
4. Sadece 40Mhz kanalını seç.
5. Short-Preamle disable olacak , varsa Long seç.
6. DTIM gibi bir ayar görürsen 2 veya 3 yapabilirsin.

Bilgisayarında, telefonunda "kablosuz ağı unut" diyip tekrardan ağa bağlanman gerekebilir. Sonucunu yazarsan sevinirim.
Yalnız bağlandığım Wifi zaten az kullanılıyor.

Yalnız bağlandığım Wifi zaten az kullanılıyor.
İyi güzelde etrafta sadece sana ait olan wifi ağımı gözüküyor ? epi top 11 tane kanal var kullanılan (Türkiye standartı için). Kablosuz aratınca toplamda kaç adet kablosuz ağ gözüküyor ? (Kendi odanda ve Modemin yanında) Bahsetmiş olduğum programı indirip kullanırsan eğer "overlapping" üst üste binmiş kanalları görebilirsin,

İyi güzelde etrafta sadece sana ait olan wifi ağımı gözüküyor ? epi top 11 tane kanal var kullanılan (Türkiye standartı için). Kablosuz aratınca toplamda kaç adet kablosuz ağ gözüküyor ? (Kendi odanda ve Modemin yanında) Bahsetmiş olduğum programı indirip kullanırsan eğer "overlapping" üst üste binmiş kanalları görebilirsin,
10 tane falan kanal gözüküyor fakat şifrelerini bilmiyorum dostum.

Bilmene gerek yok inssider programı sana hangi kanallarda çalıştıklarını gösterecek zaten. Kendi wifininde hangi kanalda olduğunu görüp boş olan veya daha az gürültü olan bir kanala çekmen gerek. http://dist.alternativeto.net/s/d01...b07d8d6c8e04_5_full.png?format=jpg&width=1900 bak burada 8 numaralı kanal boş mesela. Böyle boş bir kanala geçmen lazım eğer varsa, yada gürültü seviyesi az olan bir kanala.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı