Wikipedia yıllarca neden kapalı durdu?

KvasiRR

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Ya insanları anlayamıyorum. Binlerce bilgiye erişebildiğimiz Wikipedia kapatılırken ergen ve şımarık gençlerin toplandığı yaşları 15 16 olmasına rağmen aşktan başka bir şey bilmeyen şeffaf kargodan alışveriş yapan çocukların toplandığı tiktok kapatılmıyor.

Ya insanları anlayamıyorum. Binlerce bilgiye erişebildiğimiz Wikipedia kapatılırken ergen ve şımarık gençlerin toplandığı yaşları 15 16 olmasına rağmen aşktan başka bir şey bilmeyen şeffaf kargodan alışveriş yapan çocukların toplandığı tiktok kapatılmıyor.
Kapatıldığında yanlış hatırlamıyorsam ülke olarak bizim savunduğumuz bir şeyi yanlış göstermişlerdi ermeni soykırımı palavrası gibi ondan kapattılar diye biliyorum.

Vikipedi İngilizce kısmında yer alan "Kuzey Suriye'de Türk İşgali", "Suriye İç Savaşı'na Yabancı Müdahalesi" ve "Devlet destekli terörizm" maddelerinde "Türkiye'yi terör örgütleriyle aynı zeminde gösteren ifadelerin bulunması" nedeniyle 29 Nisan 2017'de kapatıldı.

Orada yazanlar gostermelik sebep. Nasil 1. Dunya savasi Avusturya bilmemnesinin oldurulmesi yuzunden cikmadiysa, Wikipedia da 1-2 cumlelik yanlis bilgi yuzunden kapatilmadi. Oyle bir dertleri olsa 10 senedir Zaytung'u kapatmislardi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı