Vikipedi neden hala kapalı?

Çünkü kendisi gibi düşünmeyene tahammül edemez siyasal İslam.
Hükümeti eleştiren internet siteleri kapatilir, gazeteciler hapse atılır, bu haberleri yayan kimseler tehdit edilir.
Eğer kapatılma sebebi yanlış haber yayınlaması ise, ki wikipedia hiç bir zaman güvenilir bir bilgi kaynağı olmadı; a haber neden hala duruyor?
O yüzden kapatılma sebebi, Turkiye hakkında yanlış haber vermesi değil. Türk hükümetinin kendisini eleştiren herhangi bir objeye tahammül edememesi.

Kapatıldı. Tekrar da açmadılar. Unutmuşum kapatıldığını. Ama açık olsa hızlıca bazı şeyleri öğrenebilirdik. Bazılarıda bilgiye ulaşmamızı engelliyorlar diyor. Komiksiniz. Vikipedi'den mi ulaşıyorsunuz bilgiye? Vikipedi sadece hızlı bilgi için işe yarar. Gerçekten bir şeyler öğrenmek istiyorsanız kitaplara ve bazı internet sitelerine başvurmanız daha doğru olur, eğer gerçekten öğrenmek istiyorsanız. Şahsen ben vikipediyi bazı sanatçıların hayatları gibi bilgiler için kullanıyordum.

Bilgi, bilgidir. Bilgiye erişim engellenmemelidir veyahut yavaşlatılmaya çalışılmamalıdır bence. Ki bahsedilen site, ansiklopedik bilgiye ulaşmak için Dünya'da en yaygın olarak kullanılan site. Değişiklik kolayca yapılabiliyor tabii ki makalelerde fakat bu, Vikipedi'nin saçma yada gereksiz bir site olduğu anlamına gelmez. Muadili pek site de yok zaten...

Kapatıldı. Tekrar da açmadılar. Unutmuşum kapatıldığını. Ama açık olsa hızlıca bazı şeyleri öğrenebilirdik. Bazılarıda bilgiye ulaşmamızı engelliyorlar diyor. Komiksiniz. Vikipedi'den mi ulaşıyorsunuz bilgiye? Vikipedi sadece hızlı bilgi için işe yarar. Gerçekten bir şeyler öğrenmek istiyorsanız kitaplara ve bazı internet sitelerine başvurmanız daha doğru olur, eğer gerçekten öğrenmek istiyorsanız. Şahsen ben vikipediyi bazı sanatçıların hayatları gibi bilgiler için kullanıyordum.
Bence olay tamamen bu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı