Wild Rift nasıl iyi oynanır?

@Nemai gümüş 2 oldum.

Screenshot_2022-04-06-21-10-40-484_com.riotgames.league.wildrift.jpg

Screenshot_2022-04-06-21-10-37-632_com.riotgames.league.wildrift.jpg

Screenshot_2022-04-06-21-10-33-281_com.riotgames.league.wildrift.jpg

Karakterlerim bunlar.

Screenshot_2022-04-06-21-11-54-340_com.riotgames.league.wildrift.jpg

Screenshot_2022-04-06-21-11-51-699_com.riotgames.league.wildrift.jpg

Screenshot_2022-04-06-21-11-49-082_com.riotgames.league.wildrift.jpg

Screenshot_2022-04-06-21-11-46-373_com.riotgames.league.wildrift.jpg

Screenshot_2022-04-06-21-11-43-153_com.riotgames.league.wildrift.jpg

Screenshot_2022-04-06-21-11-39-689_com.riotgames.league.wildrift.jpg

Screenshot_2022-04-06-21-11-35-092_com.riotgames.league.wildrift.jpg

Bunlarda oynadığım oyunlar. Sürekli ölmeye devam ediyorum. Nasıl ölmeyi azaltabilirim? Yani sert ve Garen ile oynamayı tam biliyorum gibi bir şey. Önerilen eşyaları alıyorum hep. Ne önerirsin?

@Nemai gümüş 2 oldum.

Eki Görüntüle 1351881

Eki Görüntüle 1351882

Eki Görüntüle 1351883

Karakterlerim bunlar.

Eki Görüntüle 1351886

Eki Görüntüle 1351887

Eki Görüntüle 1351888

Eki Görüntüle 1351889

Eki Görüntüle 1351890

Eki Görüntüle 1351891

Eki Görüntüle 1351892

Bunlarda oynadığım oyunlar. Sürekli ölmeye devam ediyorum. Nasıl ölmeyi azaltabilirim? Yani sert ve Garen ile oynamayı tam biliyorum gibi bir şey. Önerilen eşyaları alıyorum hep. Ne önerirsin?
Garen'de Kanasusamış önerilen eşyalar arasında mı bilmiyorum. Full tank kasmanız gerekiyor Garen'de. Önerilen dizilimlerde Kara Balta harici pek saldırı gücü sağlayan eşya olmuyor Garen'de. Farklı bir dizilim deneyebilirsiniz. Fazla ölmeniz aşırı agresiflikten kaynaklanıyor olabilir. Garen ile savaşları çok uzatmayın. Yeteneklerinizle verebildiğiniz hasarı verdikten sonra geri kaçıp can doldurmayı deneyebilirsiniz. Bunun dışında verebileceğim pek bir tavsiye yok. Oynayış sizin elinizde olan bir şey.

Garen'de kanasusamış önerilen eşyalar arasında mı bilmiyorum. Full tank kasmanız gerekiyor Garen'de. Önerilen dizilimlerde kara balta harici pek saldırı gücü sağlayan eşya olmuyor Garen'de. Farklı bir dizilim deneyebilirsiniz. Fazla ölmeniz aşırı agresiflikten kaynaklanıyor olabilir. Garen ile savaşları çok uzatmayın. Yeteneklerinizle verebildiğiniz hasarı verdikten sonra geri kaçıp can doldurmayı deneyebilirsiniz. Bunun dışında verebileceğim pek bir tavsiye yok. Oynayış sizin elinizde olan bir şey.

Sett iyi oynuyorum. Ama yasaklandığı da sert sılında oynayacak çok karakterim yok. Garen oynayayım diyorum karşı taraf sürekli sersemletityor ölüyorum sürekli. Yani çözemedim gitti.
@Nemai altın 4 oldum. Bazı oyunlarda çok tuhaf kişiler denk geliyor. SUP gidiyor solo takılıyor. Karşı ormancı solo takılıyor. E haliyle sert ile Master Yi hemen harcıyorum haliyle. Açıkçası alışmaya başladım ama başka karakter gelince oynayabilir miyim çözemiyorum. Bazı karakterleri hiç beceremiyorum. Özellikle büyü hasarı olanları beceremiyorum.
Plat 1 seviyesine kadar çıktım ama takım kötü denk geldiğinden hep plat 3-4'e kadar düştüm.
@Nemai Sett ile oynadığında can çalan eşyaları alıyorum ve zırh alıyorum neredeyse ölümsüz gibi bir şey oluyorum. Stan yemezsem her türlü oyunu IP'ten alıyorum. Hatta bizim sadece ana kule kalmıştı karşı tarafın daha kuleleri duruyordu o şekilde oyunu kazandık. Yasuo çok küfür ediyordu. Yasuo'lar böyle mi genelde?

Screenshot_2022-04-23-22-37-46-109_com.riotgames.league.wildrift.jpg

Screenshot_2022-04-23-22-37-40-949_com.riotgames.league.wildrift.jpg

Bu o dediğim maç değil. Ama eşyaları göstermek için göndermiştim. Zırhı karşı takıma göre seçiyorum. Ama çoğu eşyam can çalmaya yönelik. Karakter hasar yediği için sürekli bu amaç ile bu eşyaları kullandım. Takım minyonları salarsa veya karşı taraf ölsem bile çok fena kasılıyorum.

Screenshot_2022-04-23-22-39-57-422_com.riotgames.league.wildrift.jpg

Screenshot_2022-04-23-22-39-48-588_com.riotgames.league.wildrift.jpg

Bu maçıda ipten döndürdüm.

1/8/8 olmama rağmen maçı döndürdüm. Hatta ana kuleyi ben kestim direk.

Ama bazen oluyor 4 veya 3 kişi tek dalıyor bana o zaman kaçamıyorum. W sinir dolduğunda atıyorum tutuyor sonrasında adamlar vurmaya devam ediyor birkaç saniye içerisinde bu sefer yine sinir barı doluyor ama W süresi gelmediği için ölüyorum. Bunun için ne yapabilirim? Süre kısaltan eşyayı alsam yeterli olur mu yoksa başka bir yolu daha var mı?

Son düzenleme:
Sett iyi oynuyorum. Ama yasaklandığı da sert sılında oynayacak çok karakterim yok. Garen oynayayım diyorum karşı taraf sürekli sersemletityor ölüyorum sürekli. Yani çözemedim gitti.
@Nemai altın 4 oldum. Bazı oyunlarda çok tuhaf kişiler denk geliyor. SUP gidiyor solo takılıyor. Karşı ormancı solo takılıyor. E haliyle sert ile Master Yi hemen harcıyorum haliyle. Açıkçası alışmaya başladım ama başka karakter gelince oynayabilir miyim çözemiyorum. Bazı karakterleri hiç beceremiyorum. Özellikle büyü hasarı olanları beceremiyorum.
Plat 1 seviyesine kadar çıktım ama takım kötü denk geldiğinden hep plat 3-4'e kadar düştüm.
@Nemai Sett ile oynadığında can çalan eşyaları alıyorum ve zırh alıyorum neredeyse ölümsüz gibi bir şey oluyorum. Stan yemezsem her türlü oyunu IP'ten alıyorum. Hatta bizim sadece ana kule kalmıştı karşı tarafın daha kuleleri duruyordu o şekilde oyunu kazandık. Yasuo çok küfür ediyordu. Yasuo'lar böyle mi genelde?

Eki Görüntüle 1368682

Eki Görüntüle 1368683

Bu o dediğim maç değil. Ama eşyaları göstermek için göndermiştim. Zırhı karşı takıma göre seçiyorum. Ama çoğu eşyam can çalmaya yönelik. Karakter hasar yediği için sürekli bu amaç ile bu eşyaları kullandım. Takım minyonları salarsa veya karşı taraf ölsem bile çok fena kasılıyorum.

Eki Görüntüle 1368688

Eki Görüntüle 1368689

Bu maçıda ipten döndürdüm.

1/8/8 olmama rağmen maçı döndürdüm. Hatta ana kuleyi ben kestim direk.

Ama bazen oluyor 4 veya 3 kişi tek dalıyor bana o zaman kaçamıyorum. W sinir dolduğunda atıyorum tutuyor sonrasında adamlar vurmaya devam ediyor birkaç saniye içerisinde bu sefer yine sinir barı doluyor ama W süresi gelmediği için ölüyorum. Bunun için ne yapabilirim? Süre kısaltan eşyayı alsam yeterli olur mu yoksa başka bir yolu daha var mı?
Yasuo'lar genelde toksik olur. Çok popüler olduğu için çocukların dikkatini çeker ve oynarlar. Size 3-4 kişi daldıklarında Sett ile en fazla canı olan kişiye ulti atmaya bakın. Yere yapıştırdığınız adamın canı ne kadar fazlaysa etrafa o kadar hasar saçar. Daha sonra toplamak için E atıp W yapıştırabilirsiniz. Şanslıysanız belki birileri ölür. 3-4 kişiye karşı dayanmanız biraz zor normal bir maçta.

Size 3-4 kişi daldıklarında Sett ile en fazla canı olan kişiye ulti atmaya bakın. Yere yapıştırdığınız adamın canı ne kadar fazlaysa etrafa o kadar hasar saçar. Daha sonra toplamak için e atıp W yapıştırabilirsiniz. Şanslıysanız belki birileri ölür. 3-4 kişiye karşı dayanmanız biraz zor normal bir maçta.

Evet 3 4 kişiye dayanmak zor. Hele bir de stan yediysem. Sağ çıkamıyorum. Zaten artık kaderime razı geliyorum.
Ama çözemediği Sett ölmesine rağmen karşı taraf güçlenmesine rağmen biraz minyon kesiyor hop eşyalar can çalma ile birlikte 2 kişiyi art arda aldığım oluyor. Tabii karşı ormancı mid oynayan bana gang atmazsa. Bir de çok enteresan şekilde bana desteğe gelen yok. Adamlar bana 3V1 geliyor kimsenin dikkatini çekmiyor. Zaten 1 kişi gelse çok rahat alacağım adamları ya da o alacak. Buna sinir oluyorum. Arkadaşla oynadığım zaman yardım ediyor alıyoruz. Hatta son maçta kyle Yasuo ilah olmuşken maçı çevirdik. Hasar+zırh+can çalma bu Sett için çok iyi oluyor. Hatta can yenilemesi çok sık devreye girmediği de minyonları pataklıyorum canım artıyor hatta fulleniyor.

Yasuo'lar genelde toksik olur. Çok popüler olduğu için çocukların dikkatini çeker ve oynarlar.

Açıkçası popüler olmasından öte ben 1 kere oynamadım bile. Hatta 194 maç oynadım ne Katarina ne Yasuo almadım. Hatta mid oynamadım bile. Üst ya da alt benim oynadığım yer. Hatta son 10 15 maçtır Sett ile oynadım. Hiçbir maçta banlanmadı. Aslında banlandığı zaman alabileceğim hangi karakterler var onu da bilmiyorum.

Sett karşıma geldiğinde ben ona karşı ne almalıyım? Shen iyi gider mi? Can çalma itemleri ile birlikte. Can çalma itemlerini çok sevdim ben açıkçası. Shen kılıcı ile güzel olur bence. Fikirlerini öğrenmek güzel olur.

Evet 3 4 kişiye dayanmak zor. Hele bir de stan yediysem. Sağ çıkamıyorum. Zaten artık kaderime razı geliyorum.
Ama çözemediği Sett ölmesine rağmen karşı taraf güçlenmesine rağmen biraz minyon kesiyor hop eşyalar can çalma ile birlikte 2 kişiyi art arda aldığım oluyor. Tabii karşı ormancı mid oynayan bana gang atmazsa. Bir de çok enteresan şekilde bana desteğe gelen yok. Adamlar bana 3V1 geliyor kimsenin dikkatini çekmiyor. Zaten 1 kişi gelse çok rahat alacağım adamları ya da o alacak. Buna sinir oluyorum. Arkadaşla oynadığım zaman yardım ediyor alıyoruz. Hatta son maçta kyle Yasuo ilah olmuşken maçı çevirdik. Hasar+zırh+can çalma bu Sett için çok iyi oluyor. Hatta can yenilemesi çok sık devreye girmediği de minyonları pataklıyorum canım artıyor hatta fulleniyor.

Açıkçası popüler olmasından öte ben 1 kere oynamadım bile. Hatta 194 maç oynadım ne Katarina ne Yasuo almadım. Hatta mid oynamadım bile. Üst ya da alt benim oynadığım yer. Hatta son 10 15 maçtır Sett ile oynadım. Hiçbir maçta banlanmadı. Aslında banlandığı zaman alabileceğim hangi karakterler var onu da bilmiyorum.

Sett karşıma geldiğinde ben ona karşı ne almalıyım? Shen iyi gider mi? Can çalma itemleri ile birlikte. Can çalma itemlerini çok sevdim ben açıkçası. Shen kılıcı ile güzel olur bence. Fikirlerini öğrenmek güzel olur.
Can çalma dendiğinde aklıma ilk Nasus gelir. Pasif olarak seviyesine bağlı olarak Kanasusamış'tan bile daha fazla can çalması var Nasus'un. Sett'i de biraz kastıktan sonra rahat döversiniz ancak minyon yapmayı becerebilmeniz gerekiyor. İlk yeteneği minyonlara son vuruş attıkça arabalarda 8 küçüklerde 4 yük veriyor. Düz vuruşla yapılan öldürmeler yük vermediği için mümkün olduğunca bu yeteneğinizi kullanmayı bekleyip öyle minyon öldürmelisiniz. Hepsini onunla öldüreceğim diye bir şey yapmayın arada zorunda kaldıkça düz vuruşlarla da vurun ki ölecek cana gelsinler.

Can çalma dendiğinde aklıma ilk Nasus gelir. Pasif olarak seviyesine bağlı olarak kanasusamış'tan bile daha fazla can çalması var Nasus'un. Sett'i de biraz kastıktan sonra rahat döversiniz ancak minyon yapmayı becerebilmeniz gerekiyor. İlk yeteneği minyonlara son vuruş attıkça arabalarda 8 küçüklerde 4 yük veriyor. Düz vuruşla yapılan öldürmeler yük vermediği için mümkün olduğunca bu yeteneğinizi kullanmayı bekleyip öyle minyon öldürmelisiniz. Hepsini onunla öldüreceğim diye bir şey yapmayın arada zorunda kaldıkça düz vuruşlarla da vurun ki ölecek cana gelsinler.

Nasus'u biliyorum. Ama pasifinin can çaldığını bilmiyordum.

Shen nasıl kasılır? Zırh lazım onu biliyorum hatta setten çok daha fazla lazım. Hasarı arttırmak için ne lazım? Karşı tarafa göre başlangıçta ap veya ad zırh kasacağım başta. Sonradan hasar kasmaya çalışacağım.

Ama hasar kısmını halledemedim. Ne yaparsam yapayım 150 sg olmasına rağmen vurduğunda daha az vuruyor. Kritik hasar mı kasma gerekiyor yoksa sg mi kasmam gerekiyor anlamadım.

Kaç defadır oynuyorum bir türlü ayar tutturamadım. Karakteri sevdim e Skill'i sıçra özelliğinde. W kalkan/hasar görmezlik sağlıyor. Ultisi ışınlanıyor takım arkadaşına zırh veriyor. Mis gibi karakter. Ama vurduğu hasarı düşük.

Açıkçası Sett karşısına karakter düşünüyorum hep. Nasus oynamasını beceremiyorum. Stack kassam bile karşı taraf hep saldırıya geçiyor çok bir şey yapamıyorum zaten. Eşya kasamadığımdan olabilir.

Hangi karakterin neye ihtiyacı olduğunu çözemedim bir türlü. Sett'i çok iyi çözdüm. Ama bana Sett gibi deli yürek bir karakter lazım. Shen bana göre çok iyi bir aday. Ama saldırı hasarı düşük.

Geri
Yukarı