Win 10/11 VoiceMeeter ve Windows ses ayarların çakışması

ali tajalyan

Centipat
Merhaba, yaklaşık 2 senedir bir sorun ile karşılaşıyorum ama bir türlü çözümünü bulamadım hatta bilgisayarımı bile değiştirdim yine aynı sorunu yaşıyorum

Sorunumla ilgili olduğunu düşündüğüm şeyler:
Krisp
VoiceMeeter (banana)
Windows ses ayarları(Kayit)

Yaşadığım sorun:
Garip gelebilir ama Windows ses ayarlarındaki "kayit" sekmesine girip çıktığımda Discord veya başka bir sesli sohbet edebileceğim platformlarda veya kısacası mikrofonu kullandığım her yerde sesim robot gibi oluyor :/
VoiceMeeter ile ilgili bütün ayarları denedim hatta "audiodg.exe"i yüksek öncelik verip tek çekirdek kullanmasını ayarladım ama hala aynı.
Windows ses ayarlarındaki "kayit" sekmesine girip açık bıraktığımda sorunum çözülüyor ama bunu her seferinde yapmam lazım her PC'yi açtığımda ve bu da bir nevi artık canımı sıkmaya başladı.
Programlar güncel ve farklı bir mikrofon ile de test ettim hala sorun aynı zaten belirttiğim gibi bilgisayar bile değiştirdim bu süreç içerisinde.
Bu sorun ile karşılaşan var mı veya karşılaşıp çözüm bulan varsa anlatabilir mi?
Şimdiden teşekkürler <3

Not: Krisp ve VoiceMeeter programlarını silemem veya alternatifini kullanamam çünkü alışık olduğum programlar ve gerçek anlamında işime tek onlar yarıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu hortlatmak gibi olacak ama bende de tam tersi yaşanıyor. Ben iki adet kulaklık kullanmak için kullanıyorum Voicemeeter Banana programını. Fakat FC 24 veya farklı bi oyun girdiğimde belli bir süre sonra kulaklıklardan bana gelen ses robotlaşıyor, uygulama üzerinden Restart Engine dediğimde düzeliyor fakat belli bir süre sonra tekrarlıyor.

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama bende de tam tersi yaşanıyor. Ben iki adet kulaklık kullanmak için kullanıyorum Voicemeeter Banana programını. Fakat FC 24 veya farklı bi oyun girdiğimde belli bir süre sonra kulaklıklardan bana gelen ses robotlaşıyor, uygulama üzerinden Restart Engine dediğimde düzeliyor fakat belli bir süre sonra tekrarlıyor.
bahsettiğiniz sorunu bende yaşıyordum ama farklı bir kanal seçerek düzelttim. kırmızı ile çizdiğim bir süre sonra robotlaşan ama yeşil ile seçtiğim ise düzgün bir şekilde çalışan, bu sorun belki belirli kulaklıklarda olabilir bende ki G435 Wireless modunda kullandığımda voicemeeter de sıkıntı yaşıyordum.

1697548214130.png

Not: MME seçtiğimde ise sorun düzeliyor ama seslerde bir gariplik oluyor farklı geliyor o yüzden KS seçmeyi tercih ettim.

@ali tajalyan Bende de 2 kulaklık var biri HyperX Cloud 2 diğeri ROG Strix Fusion Wireless. Muhtemelen Wireless kulaklıktan dolayı yaşıyorum bu sorunu. Cevap için teşekkür ederim dediğiniz gibi değiştirdim ayarımı şuan bi sorun yaşamıyorum.

Geri
Yukarı