Çözüldü Windows 10 ve 11 ses farklılığı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

viperx3nt

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Ryzen 5 5600X 3.7 MHz ( Boost : 4.6 MHz )
Ram : CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 3200Mhz CL16
Ekran Kartı : ASUS GeForce DUAL RTX3060 O12G V2 12GB GDDR6 192Bit
Soğutucu : Cooler Master Masterliquid ML240L V2 RGB
RAM
Corsair 3200 MHZ
SSD veya HDD modeli
KIOXIA EXCERIA 1 TB SSD
Ekran kartı
Asus dual RTX3060 12 GB GDDR 192 Bit
Anakart
Asus Prime B450M-K II
İşlemci
amd ryzen 5 5600x
Windows 11'de şöyle bir ses farklılığı yaşıyorum genel anlamda oyunlar ve videolarda, SteelSeries Arctic 7 kullanıyorum ses ayarlarımı yaptım fakat oyunlarda falan ses ekolayzer ayarı yapılmamış gibi ve bass çoğunluklu geliyor. Windows 11'de uzamsal ses - 16 bit 48000 Hz gibi örneklerde gösterdiğim ayarları değiştirerek oynadım fakat farklılık olmadı, bunun üzerine ben Windows 10 yüklediğimde Windows 11'de bahsettiğim o bozuk bass çoğunluklu ses sorunu gelmiyor. Windows 11 kullanmak istiyorum fakat böyle bir sorun yaşıyorum bilmediğim yapamadığım bir özelliği varsa yardımcı olursanız sevinirim. ( bunları denediğimde bütün sürücülerim günceldi )

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ses sürücüsünün versiyonu her iki işletim sisteminde de aynı mıydı?

Evet aynıydı, bunun üzerine Windows 10'u tekrar yükledim ve düzeldi. Merak ederek Windows 11 değil mi sorun vardır diyerek tekrar Windows 11 kurdum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. Yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum. Tekrar format atarak düzeldiğini gördüm, böyle bir sorunla karşılaşanlar tekrar format atabilir.
Ses sürücüsünün versiyonu her iki işletim sisteminde de aynı mıydı?

Evet aynıydı, bunun üzerine Windows 10'u tekrar yükledim ve düzeldi. Merak ederek Windows 11 değil mi sorun vardır diyerek tekrar Windows 11 kurdum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. Yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum. Tekrar format atarak düzeldiğini gördüm, böyle bir sorunla karşılaşanlar tekrar format atabilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı